تبیان، دستیار زندگی

40 میلیون گردشگر خارجی امسال به ترکیه سفر می کنند

انگین شاهین رئیس کمیته اجرایی اتحادیه آژانس های مسافرتی ترکیه اعلام کرد که طبق برنامه ریزی انجام شده امسال 40 میلیون گردشگر خارجی به ترکیه سفر می کنند.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :
 
40 میلیون گردشگر خارجی امسال به ترکیه سفر می کنند

به گزارش روز چهارشنبه ، شاهین در مصاحبه با خبرگزاری آناتولی ترکیه با اشاره به افزایش 30 درصدی گردشگران خارجی ترکیه در سه ماهه اول سال جاری میلادی اعلام کرد: هدف جذب 40 میلیون گردشگر در سال جاری محقق می شود.
وی از کاهش ورود گردشگران خارجی در سال 2015 و 2016 و نیز رونق صنعت گردشگری ترکیه در سال 2017 خبر داد و گفت: برای سال جاری کسب 32 میلیون دلار درآمد گردشگری ترکیه پیش بینی شده است.
نعمان کورتولموش وزیر فرهنگ و گردشگری ترکیه نیز یک ماه پیش اعلام کرد: برای جذب 40 میلیون گردشگر خارجی و کسب 32 میلیارد دلار درآمد با جذب گردشگران خارجی در سال جاری میلادی برنامه ریزی کرده ایم و شواهد نشان می دهد که این رقم محقق خواهد شد.
به گزارش ایرنا، بر اساس گزارش اقتصادی مرکز آمار ترکیه، پارسال 32.4 میلیون گردشگر به ترکیه سفر کردند و درآمد گردشگری این کشور در سال گذشته میلادی نسبت به سال قبل 18.9 درصد افزایش داشته و 26 میلیارد و 283 میلیون دلار بوده است.
بنا بر همین آمار، سال گذشته سرانه هزینه ها برای هر فرد گردشگر به طور متوسط در سطح 681 دلار بوده است.
نعمان کورتولموش وزیر فرهنگ و گردشگری ترکیه نیز اوایل امسال وعده داد که تا سال 2023 تعداد گردشگران ورودی ترکیه به 50 میلیون نفر و میزان درآمد گردشگری کشورش نیز به 50 میلیارد دلار خواهد رسید.
گردشگران روسیه، آلمان، ایران، آمریکا و گرجستان پرشمارترین گردشگران ورودی به ترکیه در سال میلادی گذشته بودند ولی در پنج ماه نخست سال جاری میلادی ایرانیان با حدود 858 هزار نفر، بیشترین گردشگران خارجی ترکیه بودند.
سال گذشته بیش از 2.5 میلیون گردشگر ایرانی به ترکیه سفر کرده و بیش از 2.5 میلیارد دلار در این کشور هزینه کردند.

منبع : خبرگزاری ایرنا