تبیان، دستیار زندگی

یکه تازی میزبان در گروه نخست

تیم ملی فوتبال روسیه با برتری سه بر یک برابر مصر و کسب دومین پیروزی متوالی، به یکه تازی خود در گروه نخست جام جهانی 2018 ادامه داد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :
فوتبال
در نخستین دیدار هفته دوم مرحله گروهی جام جهانی 2018 تیم ملی فوتبال روسیه، سه شنبه شب از گروه نخست و در شهر «سن پترزبورگ» به مصاف مصر رفت و با ارائه نمایشی حساب شده به پیروزی سه بر یک دست یافت تا عملکرد درخشان خود در این رویداد بزرگ را تداوم بخشد.
«شاگردان «چرچیسوف» در تیم ملی روسیه با کسب این پیروزی، 6 امتیازی شده و در آستانه صعود قرار گرفتند. تنها اتفاقات معجزه وار در دیدار پایانی روسیه برابر اروگوئه می تواند مانع از صعود میزبان به مرحله حذفی شود.
روسیه در دیدار نخست نیز با حساب پنج بر صفر عربستان را شکست داده بود تا شروعی عالی داشته باشد.
مصر نیز که در بازی ابتدایی برابر اروگوئه در غیاب «محمد صلاح» با یک گل شکست خورده بود با قبول باخت دیگر از روسیه، شانس صعود را از دست داد.
نماینده آفریقا با ارائه نمایشی ضعیف در دیدار با میزبان نشان داد که با حضور «محمد صلاح» نیز حرف چندانی برای گفتن ندارد.
در این بازی روسیه که حمایت هواداران را با خود داشت، بازی را هجومی آغاز کرد و با طراحی حملات از جناحین و شوت های از راه دور به دنبال رسیدن به گل بود.
مصری ها نیز پس از گذشت دقایق ابتدایی و کنترل حملات میزبان، بر روند بای تسلط بیشتری پیدا کردند.
هرچند نیمه نخست از سوی دو تیم تهاجمی انجام شد و بازی از سرعت مناسبی برخوردار بود، اما گلی به دست نیامد.
در نیمه دوم، میزبان شروعی طوفانی داشت و در دقیقه 47 توپ ارسالی بازیکنان روسیه را «احمد فتحی» مدافع و کاپیتان مصر به اشتباه درون دروازه تیم خودی جای داد.
برتری روسیه بر روند بازی ادامه یافت و در دقیقه 59 کار تیمی هماهنگ آنها با ضربه «دنیس چریشف» همراه شد و گل دوم میزبان به ثمر رسید. این سومین گل «چریشف» در جام جهانی 2018 است.
سه دقیقه پس آن«آرتم ژیوبا» مهاجم تنومند روسیه باکنترل عالی توپ دربین مدافعان مصر و ضربه ای حساب شده، سومین گلزن لقب گرفت تا جشن هزاران تماشاگر میزبان را تکمیل کند.
در دقیقه 72 «صلاح» در محوطه جریمه روسیه سرنگون شد و داور نقطه پنالتی را به سود این تیم نشان داد.
صلاح پشت توپ ایستاد و گل نخست تیمش در جام جهانی را به ثمر رساند.
در نهایت این دیدار با پیروزی سه بر یک روسیه به اتمام رسید.
در دیگر دیدار گروه نخست از ساعت 16 و 30 دقیقه چهارشنبه، اروگوئه به مصاف عربستان می رود.
**ترکیب روسیه
ایگور آکنیف، ایلیا کوتپوف، سرگئی ایگناشویچ، ماریو فرناندس، یوری ژیرکوف(رودریاشوف)، یوری گازینسکی، رومن زوبنین، الکساندر سامدوف، الکساندر گولوین، دنیس چریشف(دالر کوژایف) و آرتم ژیوبا(فدور اسمولوف)
**ترکیب مصر
محمد الشناوی، علی جبر، احمد حجازی، احمد فتحی، محمد عبدالشافی، محمد الننی(واردا)، طارق حامد، محمد صلاح، محمود ترزگه(رضا صبحی)، عبدالله السعید و مروان محسن(کهربا)
منبع:ایرنا