تبیان، دستیار زندگی

فوتبال ایران برای آسیا آبروداری می کند

با نزدیک شدن به زمان برگزاری بازی ایران و اسپانیا، رسانه های چین در تحلیل ها و گزارش های مختلف به بررسی مسابقات تیم ملی ایران با قدرت های بزرگ فوتبال دنیا پرداخته و نوشتند: «فوتبال ایران برای آسیا آبروداری کرده است».
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :
فوتبال
 'سی سی تی وی' تلویزیون مرکزی چین در گزارشی تحلیلی آورد بی تردید ایران در یک گروه بسیار سخت رقابت می کند و در تلاش است تا «آبروی فوتبال آسیا» را حفظ کند.
این گزارش می افزاید ایران به رغم اینکه در دیدار نخست در برابر حریفی سخت قرار گرفت توانست با یک گل مسابقه را به نفع خود پایان دهد و کی روش سرمربی تیم با «نمایشی از ابداعات فنی» ایران را در صدر این گروه قرار داد.
تلویزیون چین البته اسپانیا را حریفی به مراتب سرسخت تر برای تیم ملی فوتبال ایران دانست و افزود اکثر بازیکنان این تیم در بهترین تیم های دنیا توپ می زنند ولی نباید نمایش خوب ایرانی ها را فراموش کرد زیرا قبل از بازی با مراکش هم شانس زیادی برای این تیم در نظر گرفته نشده بود.
'بی تی وی' تلویزیون پکن نیز در گزارش دیگری آورد: ایران قدرت برتر فوتبال آسیاست در شرایطی که تیم های آسیایی در بازی های جهانی روسیه شکست خورده اند و تیم های مقابل آنها قدرتمندتر از مراکش نبودند اما ایران ایستادگی کرد و حتی توانست پیروز از میدان خارج شود.
این گزارش به دیدار دو تیم ایران و اسپانیا اشاره کرد و افزود ایران همچنان با دفاع قدرتمند و ضد حمله هایش می تواند حتی برای اسپانیا هم حریفی سخت باشد.
روزنامه ورزش چین نیز نوشت اصولا در دیدارهای تیم ملی فوتبال ایران بازیکنان با جنگندگی بی نظیری حاضر می شوند و تیم ایران هم می تواند این بار با بهره گیری از همه نفرات و یک بازی تیمی عالی و با روحیه بالا، دستکم یک نتیجه قابل قبول از این دیدار بسیار سخت بگیرد.
این رسانه ورزشی، گروه ایران را سخت توصیف کرد و نوشت تیم ایران برای صعود از این گروه با توجه به حضور اسپانیا و پرتغال کار بسیار دشواری دارد اما مسلما ایران می تواند بازی به بازی بهتر شود و امید زیادی برای عبور از این مرحله دارد.
رسانه های ورزشی چین از جمله تلویزیون مرکزی و تلویزیون های پکن و شهرهای دیگر در گزارش های خود همواره از تیم ایران، بازیکنان سرعتی و شوت زن و سر زن ایران ستایش کرده و آورده اند که ایران برای هر کشوری یک تیم سرسخت است.
این گزارش ها تصریح می کند که نمایش عالی ایران در برزیل در چهار سال قبل هم نباید فراموش شود زمانی که دفاع قدرتمند ایران تا دقایق پایانی رقابت ها آرژانتین از مدعیان قهرمانی را آزار داد.
رسانه های چین ابراز امیدواری کردند که ایران به عنوان بهترین تیم قاره آسیا بتواند از گروه خود بالا رفته و بهتری بازی را در برابر اسپانیا و پرتغال به نمایش بگذارد.
تلویزیون چین پیش بینی نتیجه دیدار ایران و اسپانیا را به دلیل پیروزی تیم ملی فوتبال کشورمان در برابر مراکش سخت توصیف کرده و افزوده است که مهم این است که ایران مثال زدنی و زیبا توپ می زند و هیجان به دل تماشاگران می اندازد و تیم های مقابلش را به زحمت می اندازد.
منبع:ایرنا