سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017

اختصاص اتاق پوشش اسلامی برای گردشگران در «مسجد صحابه»

مسجد صحابه در شرم‌الشیخ مصر اتاقی را به تعویض پوشش اسلامی گردشگران اختصاص داده است.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :
 اتاق پوشش اسلامی

به گزارش خبرگزاری شبستان به نقل از شبکه خبری «صدی البلد» اداره مسجد صحابه در منطقه گردشگری شهر «شرم الشیخ» مصر اتاقی را به پوشش اسلامی «چادر و روسری» اختصاص داده است تا گردشگران برای ورود به این مسجد از حجاب استفاده کنند.

مسعود سلطان؛ کارگر این بخش، گفت: وزارت اوقاف اتاقی را در این مسجد به تعویض پوشش اختصاص داده است تا گردشگران برای تعویض پوشش خود در زمان ورود به مسجد صحابه از آن استفاده کنند.

وی افزود: گردشگران از این اقدام استقبال کردند، زیرا دیگر نیازی به خرید پوشش اسلامی در بازار ندارند.

شیخ ماجد راضی؛ مدیر اداره اوقاف شرم الشیخ، گفت: این مسجد نخستین مسجد در خاورمیانه است که خطبه جمعه را به زبان‌های انگلیسی و فرانسه ترجمه می‌کند و به زودی نیز خطبه جمعه این مسجد به زبان ایتالیایی ترجمه می‌شود.

وی تاکید کرد: همچنین ائمه جماعاتی در این مسجد هستند که به زبان‌های خارجی تسلط دارند و به گردشگران درباره اسلام توضیح می‌دهند.

مدیر اداره اوقاف شرم الشیخ، افزود: مرکز اسلامی موجود در این مسجد ۴ امام جماعت دارد که به زبان فرانسوی و انگلیسی حرف می‌زنند و کتابخانه‌ای حاوی کتاب‌های اسلامی ترجمه شده به ۶ زبان خارجی دارد، این مرکز به شبکه اینترنتی نیز مجهز است و روزانه از ساعت ۹ صبح تا ۹ شب دایر است.

مسجد صحابه به سبک معماری عثمانی ساخته شده و مرکز گردشگری محسوب می‌شود که سالانه گردشگران بسیاری را به خاطر معماری جذاب به خود جلب می‌کند.

این مسجد بزرگ ترین مسجد در جنوب منطقه «سینا» است، بنای مسجد صحابه دارای دو مناره و تعدادی گنبد است و برای ۸۰۰ نمازگزار ظرفیت دارد و مساحت کلی آن یک هزار و ۸۰۰ متر مربع است و مناره‌های آن ۷۶ متر  ارتفاع دارد.

منبع : خبرگزاری شبستان
 

مشاوره
مشاوره
اگر در خصوص این موضوع سوالی داشتید، به مشاوره تبیان مراجعه نمایید .
تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین