تبیان، دستیار زندگی
مواد لازم : یك كیلو خرما 500 گرم آرد گندم 300 گرم مغز گردو یك فنجان پودر قند 250 گرم كره دو قاشق مرباخوری دارچین نصف فنجان پسته چرخ شده طرز تهیه: هسته های خرما را پس از شستن خارج كرده و درون آنها، مغز گردو قرار دهید. در دیس...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

رنگینك

مواد لازم :

یك كیلو

خرما

500 گرم

آرد گندم

300 گرم

مغز گردو

یك فنجان

پودر قند

250 گرم

كره

دو قاشق مرباخوری

دارچین

نصف فنجان

پسته چرخ شده

طرز تهیه:

هسته های خرما را پس از شستن خارج كرده و درون آنها، مغز گردو قرار دهید. در دیس گردی یك ردیف خرما بچینید و سپس آرد و روغن را طوری تفت بدهید كه كاملاً طلایی شود و بعد كمی كه خنك شد نصف آن را روی خرماها ریخته و كمی پودر قند روی آن بپاشید و دوباره یك ردیف خرمای آماده شده را روی آن چیده و بقیه آرد سرخ شده را روی خرماها ریخته و باقی مانده پودر قند را بر روی آن بپاشید. در انتها می توانید سطح رنگینك را با دارچین و پودر پسته تزئین كنید.

نكات تغذیه ای :

این گونه دسرها دارای انرژی زیادی هستند. به همین دلیل برای ماه مبارك رمضان مناسب می باشند تا در هنگام روزه داری فرد دچار گرسنگی و بی حالی نشود.

در تهیه این دسر از خرما ، كره ، آرد گندم و مغز گردو به مقدار زیاد استفاده شده است كه در مجموع انرژی زیادی معادل 8093 كالری دارا می باشند. اگر این مقدار رنگینك، توسط 20- 15 نفر خورده شود، به طور متوسط سهم هر فرد از انرژی 462 كالری خواهد بود.

مشاوره
مشاوره
در رابطه با این محتوا تجربیات خود را در پرسان به اشتراک بگذارید.