تبیان، دستیار زندگی

معجزه سن پترزبورگ

برد؛ پاداش مبارزه تا نفس آخر

اگرچه بازی روز گذشته ایران و مراکش در ابتدا ناامید کننده بود، اما همه چیز کاملا برخلاف انتظارها رخ داد. ایران با بازی جنگنده و مقاومت مدافعان توانست، فشاری بر حریف بیاورد، که با یک گل به خودی برنده بازی باشد
عکس نویسنده
عکس نویسنده
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :
ایران و مراکش

اگر همین الان سوت پایان را بزنند، خدا را شکر می کنیم و خوشحال می شویم؛ این جمله ای بود که عادل فردوسی پور در دقیقه 10 بازی ایران و مراکش گفت. فشار بر روی دروازه ایران آنقدر زیاد بود که عادل فردوسی پورِ عاشق دقیقه نود و پایان های دراماتیک این چنین ناامیدانه این جمله را گفت. 
اما معجزه سن پترزبورگ رقم خود و ایران پیروز میدان بود.

در این دیدار که مهمترین بازی ایران برای شروع این تورنمنت بود از لحاظ آماری برتری کامل با تیم مراکش بود ولی در نهایت تیم ایران توانست همانطور که گربه پیشگو پیش بینی کرده بود؛ پیروز میدان شود.

در بازی روز گذشته، ایران 115 و مراکش338 پاس صحیح ثبت کردند. 223 پاس صحیح بیشتر برای مراکش در این دیدار نشان از برتری مطلق این تیم در طول بازی می دهد، ولی از لحاظ موقعیت خطرناک می توان گفت موقعیت‌های تیم ملی ایران بهتر بود.

از لحاظ پاس اشتباه، ایران 18 و مراکش 23 پاس اشتباه دادند که نسبت به تعداد کل پاس ها درصد خطای ما زیاد است. بازی روز گذشته، در مقابل تیم خشنی بود که امید ابراهیمی هم طعم تلخ آن را چشید. 12 خطا ایران در مقابل 21 خطای مراکش نشان از خشن بودن تیم حریف می دهد.

ایران 16 و مراکش 20 توپ لو دادند که نشان از بی دقتی دو تیم می‌دهد. یاران کی روش 13 بار توپ شاگردان هروه رنارد را گرفتند و در مقابل مراکشی ها توانستند 10 توپ بازیکنان ایران را بگیرند که نشان می دهد یاران کی روش در توپ گیری بهتر از حریف خود عمل کردند.

6 شوت ایران در مقابل 5 شوت مراکش نشان از شوت زنی دو تیم می دهد که در مجموع شاهد 11 شوت در طول بازی بودیم در طول بازی شاهد یک ضربه سر داخل چارچوب بودیم که آن هم سرنوشت بازی را رقم زد.

با هم به بررسی و تحلیل این بازیها از زبان آمار می پردازیم اطلاعاتی که توسط نرم افزار آنالیز رایانه ای بازیهای فوتبال تهیه شده است.
آنالیز بازی


پاس های صحیح

نمودار