سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017

امید مراکش برای میزبانی جام جهانی فوتبال در دوره‎های بعد

پس از سال ۱۹۹۴، جام جهانی فوتبال بار دیگر به آمریکای شمالی باز می‌گردد؛ این در حالی است که مراکش هنوز ناامید نشده و می‌خواهد برای میزبانی دوره‌های بعد تلاش کند.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :
جام جهانی
به گزارش تبیان به نقل از خبرگزاری مهر، آمریکای شمالی(کانادا، آمریکا و مکزیک) میزبان جام جهانی ۲۰۲۶ خواهد بود. آنها توانستند ۱۳۴ رای فیفا را از آنِ خود کنند در حالی که مراکش تنها ۶۵ رای به دست آورد. قطعا پشتوانه مالی و شرایط آمریکا باعث شد خیلی ها آن را به مراکش ریسکی ترجیح دهند. در این جام جهانی و بنا بر رای فیفا ۴۸ تیم حضور خواهند داشت.

مراکش با وجودیکه شانس خود را برای میزبانی جام جهانی ۲۰۲۶ از دست داده، خوذ را برای کسب میزبانی در دوره های بعد آماده می کند.

کنگره فیفا روز گذشته در شهر مسکو برگذار شد تا آمریکا بتواند پس از سال ۱۹۹۴ بار دیگر میزبانی جام جهانی را بر عهده بگیرد.

رای فدراسیون های فوتبال عمومی بود، در حالی که در گذشته میزبانی جام های جهانی ۲۰۱۸ روسیه و ۲۰۲۲ قطر در سال ۲۰۱۰ و به طور کاملا پنهان انجام گرفت.

«فوزی لکیا» رئیس فدراسیون مراکش تاکید کرد که این شکست باعث ناامیدی آنها نخواهد بود. وی در این باره افزود: هدف کشور من این است که کار روی فوتبال را ادامه دهد و روزی به رویایمان که میزبانی جام جهانی است برسیم.

آفریقای جنوبی در میان ده کشور آفریقایی بود که از رای دادن به مراکش امتناع کرد. دیگر کشورها شامل غنا، زیمباوه، موزابیک و نامیبیا می شوند.

مراکش روی حمایت کشورهای آفریقایی حساب ویژه ای باز کرده بود اما به نظر در این میان ده کشور نظر دیگری داشتند.
منبع: خبرگزاری مهر
تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین