تبیان، دستیار زندگی
هوشنگ نصیرزاده، گفت: فشار تماشاگران و داشتن حواشی متعدد در فوتبال ایران، باعث می‌شود اشتباهات داوری، هنگفت به نظر برسد. كارشناس داوری فوتبال در ارزیابی از نحوه‌ قضاوت داوران لیگ برتر در 9 هفته‌ گذشته با تاكید بر بالا رفتن تو...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

كارشناسی داوریهای نیم فصل اول

هوشنگ نصیرزاده، گفت: فشار تماشاگران و داشتن حواشی متعدد در فوتبال ایران، باعث می‌شود اشتباهات داوری، هنگفت به نظر برسد.

كارشناس داوری فوتبال در ارزیابی از نحوه‌ قضاوت داوران لیگ برتر در 9 هفته‌ گذشته با تاكید بر بالا رفتن توقع مردم از داوری گفت: علی رغم اینكه اشتباهات داوری در كشور ما خیلی بالاتر از اشتباهات سایر داوران جهان نیست، ولی با این وجود، توقع مردم بیش از گذشته است.

وی تصریح كرد: با افزایش اطلاعات و دانش افكار عمومی در مورد قوانین داوری و بررسی دقیق تلویزیون، همچنین گسترش نظارت مطبوعات، پیش بینی می‌شود روند بهبود داوری‌ها در كشورمان تسریع یافته است.

نصیرزاده در ادامه با انتقاد از نحوه‌ آموزش داوری، افزود: ضعف در نحوه‌ و سیستم آموزش داوری كه به روش 30 سال پیش انجام می‌شود را كتمان نمی‌كنم چرا كه در كلاس‌های بازآموزی داوری باید اصول جایگیری، بازی خوانی، شناخت خطاها و پزشكی ورزشی تدریس شود، این در حالی است كه كلاس‌های داوری ایران به شكل سنتی اداره می‌شود.

وی با اشاره به برخی اشتباهات داوری، گفت: فشارهای روانی ناشی از تبلیغات منفی تیم‌های بازنده كه سعی می‌كنند امتیازی را كه در زمین كسب نكرده‌اند در بیرون از زمین به بهانه‌های مختلف كسب نمایند، موجب بزرگنمایی برخی از اشتباهات داوری شده است، البته بعضی از انتقادهای داوری در مورد نحوه‌ استفاده از كارت‌ها و سیستم قضاوت در محوطه‌ جریمه بعضا منطقی بوده كه بیشتر به ضعف آموزش و اطلاع دهی به داوران لیگ بازمی‌گردد.