سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017

تکذیب کاهش عمدی خروجی آب از سد گتوند

پیرو برخی اظهارنظرها مبنی بر کاهش عمدی خروجی آب کارون از سد گتوند، سرپرست شرکت توسعه منابع آب و نیروی ایران اعلام کرد که هیچ‌گونه کاهش عمدی خروجی آب در این خصوص وجود ندارد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :
سد
به گزارش تبیان به نقل از خبرگزاری تسنیم، بهروز مرادی سرپرست شرکت توسعه منابع آب و نیروی ایران با بیان اینکه "هیچ‌گونه کاهش عمدی خروجی آب از سد گتوند صحت ندارد"، گفت: اساساً وظیفه شرکت توسعه منابع آب و نیروی ایران بهره‌برداری از این سد است و این شرکت هیچ‌گونه دخل و تصرفی در خصوص تسهیم و تخصیص منابع آب این سد ندارد.

وی همچنین با اشاره به متوسط دبی ورودی روزانه در فروردین‌ماه و اردیبهشت‌ماه و 5 روزه ابتدایی خردادماه سال 1397 افزود: با توجه با کاهش محسوس آورد رودخانه کارون در خردادماه، میزان خروجی آب نسبت به اردیبهشت‌ماه افزایش داشته است به‌گونه‌ای که طی فروردین سال جاری متوسط دبی ورودی به مخزن حدود 112 مترمکعب بر ثانیه بود، حال‌آنکه متوسط دبی خروجی افزون بر 132 مترمکعب بر ثانیه بوده است.

بنابر گفته مرادی، کارگروهی متشکل از نمایندگان وزارت نیرو، استانداری خوزستان و اداره کل جهاد کشاورزی خوزستان وظیفه و مسئولیت تعیین میزان و زمان رهاسازی آب رادارند و شرکت توسعه منابع آب و نیروی ایران، صرفاً مصوبات را اجرایی می‌کند.

به گزارش تسنیم، در روزهای اخیر برخی افراد، افزایش شوری آب کارون در برخی مناطقی که پایین دست گتوند واقع شده را به کاهش عمدی خروجی آب از سد گتوند مربوط دانسته بودند، که این مسئله امروز از سوی سرپرست شرکت توسعه منابع آب و نیروی ایران تکذیب شد.
منبع: خبرگزاری تسنیم
تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین