سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017

افتتاح 3 سرداب جدید در حرم امام حسین(ع) تا پایان سال جاری

سرداب‌های «الحجه»، «الشهدا» و «باب‌ الرأس» حرم امام حسین(ع) به منظور کاهش ازدحام جمعیت اطراف ضریح در حال ساخت است و تا پایان سال جاری افتتاح می‌شوند.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :
سرداب امام حسین

در سال‌های اخیر به ویژه پس از سرنگونی صدام و خروج آمریکایی‌ها از عراق، بر تعداد زائران حرم سیدالشهدا(ع) افزوده شده است.

بر همین اساس نیاز به توسعه حرم امام حسین(ع) بیش از پیش حس می‌شود که به همت ستاد بازسازی عتبات صحن عقیله بنی‌هاشم حضرت زینب(س) در ضلع غربی حرم امام حسین(ع) در حال ساخت است و تا سال 1400 به بهره‌بردای می‌رسد.
سرداب امام حسین


همچنین متولیان حرم امام حسین(ع) برای کاهش ازدحام جمعیت در کنار ضریح امام حسین(ع) و زیر قبه که بنا بر حدیثی از پیامبر اعظم(ص) «اجابت دعا نزد قبر امام حسین (ع) است»، اقدام به توسعه حرم به وسیله احداث سرداب‌ کردند.
سرداب امام حسین

سه سرداب «الحجه»، «باب‌الرأس» و «شهدا» در حرم امام حسین(ع) در حال احداث است که هدف از ساخت این سه سرداب افزایش فضای باز برای حضور زائران و پراکندگی جمعیت در اطراف ضریح و همچنین صحن و شبستان‌های حرم سیدالشهدا(ع) است.

سرداب شهدا که بیش از 60 درصد پیشرفت دارد، با ظرفیتی بالغ بر یک هزار و 200 نفر در حال ساخت است. همچنین سرداب دارالحجه(عج) با 85 متر و 9.5 متر عرض مراحل پایانی را طی می‌کند و با توجه به پیشرفت 80 درصدی به زودی به بهره‌برداری می‌رسد؛ این سراب نیز ظرفیتی بیش از یک هزار نفر دارد.

سرداب‌های در حال ساخت حرم امام حسین(ع) با بهترین تجهیزات گرمایشی و سرمایشی تجهیز می‌شود تا زائران بتوانند به راحتی از این فضای مقدس استفاده کنند که به گفته مسؤولان این دو سرداب تا پایان سال افتتاح می‌شود. 
سرداب امام حسین

سرداب الحجه از سمت غرب حرم امام حسین(ع) تا باب‌الرأس و باب‌الزینبیه ادامه دارد.
به گزارش فارس، هم‌اکنون یکی از سرداب‌های حرم امام حسین(ع) برای بانوان به بهره‌برداری رسیده که البته هنوز این سرداب نیز تکمیل نشده است و روند احداث آن در حال انجام است. همچنین سرداب باب‌رأس پیشرفت خوبی داشته و اربعین امسال پذیرای زائران است.


منبع : فارس
مشاوره
مشاوره
اگر در خصوص این موضوع سوالی داشتید، به مشاوره تبیان مراجعه نمایید .
تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین
x