سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017

پنج ورزش آبی عجیب

در مطلب پیش رو به شرح پنج ورزش آبی عجیب خواهیم پرداخت که علاقه‌مندان به رودخانه و دریا و استخر قادر به تجربه‌ی آن‌ها در روزهای گرم تابستان خواهند بود.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :
ورزش آبی
روزهای گرم تابستان، بی‌شک بهترین فرصت برای شنا کردن در آب‌های آرام استخر یا موج‌های پر تلاطم دریا است. با این حال شاید حتی بهترین و ماهرترین شناگران هم پس از مدتی حوصله‌شان از دوردور کردن در آب استخر یا دریا سر برود و بخواهند تجربه‌ی کاملا تازه‌ای را از سر بگذرانند. این تجربه می‌تواند در قالب پنج ورزش آبی عجیب زیر نمود پیدا کند.

ورزش‌هایی که هم‌اکنون در هنگ‌کنگ از محبوبیت قابل توجهی برخوردارند، اما در عین‌حال می‌توان آن‌ها را به همان سبک و سیاق یا همراه با اندکی تغییر در سایر نقاط جهان نیز تجربه کرد. پس این شما و این هم پنج ورزش آبی عجیب فصل تابستان.

ورزش آبی عجیب واترپلو

شاید نتوان در همان نگاه نخست واترپلو را یک ورزش آبی عجیب قلمداد کرد. اما آیا خود شما تاکنون هنگام حضور در کنار ساحل کسانی را مشاهده کرده‌اید که وسط آب مشغول بازی کردن واترپلو باشند؟ در حالی که می‌توان این‌جا و آن‌جا بسیاری از مردم عادی را روی خشکی مشغول بازی فوتبال، والیبال یا بدمینتون مشاهده کرد.

پس برای این‌که واترپلو دیگر یک ورزش آبی عجیب محسوب نشود، باید تن به آب بزنید و با دوستان خود مشغول انجام آن شوید. شاید پس از شما بسیاری از افراد دیگر هم بخواهند این ورزش را امتحان کنند و اندکی با دوستان شناگرشان وقت بگذرانند. البته باید اعتراف کرد که واترپلو به قدرت بدنی و استقامت فراوانی احتیاج دارد و به همین راحتی نمی‌توان از پس انجام آن برآمد. با این حال شکل آماتور انجام آن شاید چیزی شبیه به فوتبال گل کوچک از آب در بیاید.

ورزش آبی عجیب موج سواری به دنبال قایق

این مسابقات علاوه بر نمونه‌های سرگرم کننده، رویدادهای رقابتی را هم در بر می‌گیرد تا کودکان علاوه بر تفریح، راه و رسم غلبه بر مشکلات و خودکفایی را نیز بیاموزند.

برخلاف دوست‌داران واترپلو که همواره در پی یافتن آب‌های آرام برای تمرین هستند، علاقه‌مندان به ورزش موج سواری معمولا به دنبال امواج خروشان و پر تلاطم برای مانورهای هیجان‌انگیزشان می‌گردند. با این حال کسانی که ورزش عجیب موج سواری به دنبال قایق را انتخاب می‌کنند، دیگر نیاز چندانی به یافتن آب‌های مواج و پر تلاطم نخواهند داشت. چرا که موج لازم برای انجام عمل موج سواری آن‌ها توسط یک قایق تندرو ایجاد می‌شود.

به عبارت بهتر در ورزش آبی عجیب و نوظهور موج سواری به دنبال قایق یا ویک‌سرفینگ، موج سوار کاملا نزدیک به یک قایق در حال حرکت طی مسیر می‌کند تا بتواند از موج ایجاد شده توسط موتور قایق برای سواری خود بهره بگیرد. گفته می‌شود که در هنگ‌کنگ این ورزش آبی عجیب حتی از ورزش مشابه ویک‌بردینگ نیز محبوب‌تر است. تنها تفاوت این دو ورزش با یکدیگر آن است که در ویک‌بردینگ موج سوار دورتر از قایق قرار می‌گیرد و برخلاف ورزش ویک‌سرفینگ به قایق بسته می‌شود.

ورزش آبی عجیب یوگا روی دریا

اگر میانه‌ی چندانی با هیجان و شلوغی ندارید، قطعا دو ورزش آبی واترپلو و موج سواری به دنبال قایق چندان باب میل شما نخواهد بود. بنابراین بهتر است برای کسب تجربه‌ی جدید خود به دور از خشکی، ورزش آبی عجیب یوگا روی دریا را امتحان کنید. ورزشی که کم و بیش همان یوگا خواهد بود. با این تفاوت که هنگام انجام این کار شما به جای تشک یوگا به یک قایق پارویی کوچک نیاز خواهید داشت.

در هنگ‌کنگ شما برای انجام ورزش آبی عجیب یوگا روی دریا نه نیازی به دانستن رمز و راز یوگا خواهید داشت و نه هیچ احتیاجی به باخبر بودن از فوت و فن قایقرانی. در واقع برای این کار تنها اراده‌ی دور شدن از محیط پر هیاهوی شهر و تجربه‌ی آرامش و سکوت میان امواج آرام دریای بی‌کران لازم است.

ورزش آبی عجیب راندن قایق‌های تفریحی کوچک

شاید این ورزش نسبت به سایر موارد موجود در لیست پنج‌گانه‌ی ما تا حدی کمتر عجیب و غریب به نظر برسد. با این حال در این فعالیت نیز همچون ورزش یوگا روی آب، بیش از خروش و هیجان، این آرامش و دوستی با دریا است که مشاهده می‌شود. البته انجام ورزش آبی عجیب راندن قایق‌های تفریحی کوچک در هنگ‌کنگ تنها به کودکان رده‌ی سنی هشت تا پانزده سال محدود می‌شود.
این مسابقات علاوه بر نمونه‌های سرگرم کننده، رویدادهای رقابتی را هم در بر می‌گیرد تا کودکان علاوه بر تفریح، راه و رسم غلبه بر مشکلات و خودکفایی را نیز بیاموزند.

ورزش آبی عجیب هاکی زیر آب

ورزش آبی عجیب و غریب هاکی زیر آب را شاید بتوان به عنوان غیرعادی‌ترین و در عین حال جالب‌ترین مورد موجود در این لیست پنج‌گانه انتخاب کرد. ورزشی که صفت عجیب بی‌نهایت برازنده‌ی آن است و برای تجربه شدن هزینه‌ی گزافی را روی دست ورزشکاران باقی نمی‌گذارد. البته برخلاف اکثر موارد موجود در این لیست، امکان تجربه کردن ورزش هاکی زیر آب، در دریا امکان‌پذیر نبوده و بهتر است این ورزش پر چالش را تنها در آب استخر انجام داد.

قوانین این ورزش عجیب کاملا شبیه به منبع الهام خود یعنی هاکی روی یخ طراحی شده و شاید تنها ابزارهای انجام آن باشد که با نمونه‌ی مشابه یخی خود تفاوت دارد. در ورزش آبی عجیب و غریب هاکی زیر آب برخلاف نمونه‌ی یخی آن ورزشکاران قادر به حمل چوب‌های بلند نیستند و تنها می‌توانند از چوب‌های کوتاه برای ضربه زدن به دیسک مدور بازی استفاده کنند.

منبع: مجله قرمز
تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین