سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017

ثبت تصویر خیره کنندۀ جدید از زمین

عکس جدید زمین، در تصویر ثبت شده توسط ماهواره هواشناسی” GOES-17″ که متعلق به “اداره ملی اقیانوسی و جوی” آمریکا است، شگفت‌ انگیز به نظر می‌ رسد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :
 زینب شاه مرادی - مرکز یادگیری تبیان
ثبت تصویر خیره کنندۀ جدید از زمین

به گزارش بیگ بنگ به نقل از ایسنا، این تصویر خیره‌ کننده‌ زمین که از سطح حدود ۳۵ هزار و ۴۰۵ کیلومتر بالای سطح زمین گرفته شده است، تمام ویژگی‌ های اساسی جو را با جزییات بالا نشان می‌ دهد. این تصویر خیره کننده در ۲۰ می ۲۰۱۸ توسط Advanced Baseline Imager  ماهواره هواشناسی GOES-17 ثبت شده است. این تصویر با استفاده از سنسورهایی که کانال‌های مختلف نور را ثبت می‌ کنند، گرفته شده است.
“براین کن” زمین‌ شناس گفت: منطقه همگرایی درون‌ گرمسیری یک منطقه باریک در نزدیکی استوا است که ابرها همگرا هستند، در این نما این ابرها در نزدیکی اقیانوس آرام و شمال برزیل دیده می‌شوند. در همین حال، “توده‌های ابر دریایی”(marine layer clouds) که به سمت ساحل غربی ایالات متحده و “باخا” کالیفرنیا حرکت می‌کنند، پیام‌آور این هستند که بهار رو به اتمام و تابستان در حال شروع است و بیابان‌ها در شیلی و جنوب غربی ایالات متحده اغلب بدون ابر هستند.
اداره ملی اقیانوسی و جوی همچنین سه ویدیو منتشر کرد. این ویدیوها ابرهای “پوشن‌کومه‌ای”(stratocumulus) در جنوب شرقی اقیانوس آرام از ساحل غربی شیلی، ابرهای سطح پایین “پوشنی” (stratus) در سواحل جنوبی کالیفرنیا و دود آتش سوزی جنگل در مرکز و شمال استان ساسکاچوان کانادا را نشان می‌دهد.
ماهواره GOES-17 توانست تصاویری فوق العاده دقیقی از زمین را به رغم یک مشکل بزرگ که در سیستم خنک کننده‌اش بود، ثبت کند. مهندسان ناسا در تلاشند تا مشکلات این ماهواره را برطرف کنند. ماهواره GOES-17  در روز ۱ مارس پرتاب شد. این ماهواره اکنون  در حال گذران مراحل آزمایشی خود است، آزمایش‌هایی که تا اواخر سال جاری میلادی به طول خواهد انجامید و سپس بعد از آن می‌توان از تمام قابلیت‌ های آن برای رصد بهتر آب و هوا زمین استفاده کرد.


مطالب مرتبط:
زمین کجای کهکشان راه شیری است؟
میدان مغناطیسی زمین ترک خورد!
تضعیف میدان مغناطیسی زمین!


منیع: http://bigbangpage.com
تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین