تبیان، دستیار زندگی
در هفته نهم : نوذر رودنیل گفت: در 45 دقیقه اول شاهد بازی نه چندان خوب اما پر برخوردی را از هر دو تیم شاهد بودیم . آقای ممبینی داور جوان و آینده داری خواهد بود اما تجربه کافی را برای این بازی نداشت و جا دارد که کمیته داوران فد...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

نقد داوری بازی استقلال و پرسپولیس در هفته نهم :

نوذر رودنیل گفت: در 45 دقیقه اول شاهد بازی نه چندان خوب اما پر برخوردی را از هر دو تیم شاهد بودیم . آقای ممبینی داور جوان و آینده داری خواهد بود اما تجربه کافی را برای این بازی نداشت و جا دارد که کمیته داوران فدراسیون فوتبال برای بازی های حساس و مهم از داوران با تجربه تری استفاده کند. ممبینی در دقیقه 4 توپ کرنر به نفع فجر سپاسی را ضربه دروازه اعلام کرد . در دقیقه 6 خطای روی سامره به نفع فجر اعلام شد. در دقیقه 9 برخورد توپ به دست مدافع استقلال در محوطه جریمه را خوب قضاوت کرد زیرا هند نبود. در دقیقه 11 خطایی که بازیکن شماره 20 فجر سپاسی انجام داد مستحق کارت زرد نبود . در دقیقه 20 در فاصله 2 متری کمک یک ، داور اعلام خطا کرد که مورد تایید کمک نبود . در دقیقه 28 اخطار به فکری صحیح بود. داور به حرکت فکری اخطار داد که صحیح بود. اما آقای حاجیلو بدون اجازه وارد زمین شد که باید اخطار برای او ثبت می شد زیرا هیچ کس حق ندارد بدون اجازه داور وارد زمین بازی شود . در دقیقه 35 اکبرپور از پشت تکل غلط زد که باید اخطار می گرفت . بعد از گل دوم ، نیکبخت از نفس بالا رفت که این حرکت اخطار داشت که داور به این امر توجه نکرد. هر دو گل زده شده صحیح بود. با توجه به توقف ها سه دقیقه وقت اضافه کم بود و 5 دقیقه معقول .

رودنیل با اشاره به داوری این دیدار در نیمه دوم آورده است : در 45 دقیقه نیمه دوم شاهد بازی نسبتاً بهتری از هر دو تیم بودیم ، آقای ممبینی دوندگی خوبی داشت اما هنوز نیاز به کسب تجربه دارد چرا که تشخیص خطای او ضعیف است و جایگیری خوبی در زمین ندارد. داور در دقیقه 84 خطایی از بازیکن فجر سپاسی اعلام کرد که خطا نبود ، در انتهای بازی دو تکل جفت در محوطه جریمه فجر سپاسی توسط دروازه بان و مدافع انجام شد که آقای ممبینی بدون توجه از آنها گذشت کرد . نکته جالب در این نیمه دو گلی بود که فجر سپاسی از روی شوت های دروازه بان به دست آورد . کمک ها همکاری خوبی داشتند.