تبیان، دستیار زندگی

انتشار فراخوانی با محوریت کتاب سال

فراخوان چهارمین دوره انتخاب و معرفی «کتاب سال اعضای هیئت علمی دانشگاه‌های سراسر کشور» در دو بخش علوم انسانی و بخش ویژه منتشر شد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :
فراخوان چهارمین دوره انتخاب کتاب

 به مناسبت شصت‌وسومین سالگرد تأسیس شرکت انتشارات علمی و فرهنگی، چهارمین دوره انتخاب و معرفی «کتاب سال اعضای هیئت علمی دانشگاه‌های سراسر کشور» توسط این انتشارات و با همکاری وزارتخانه‌های تعاون، کار و رفاه اجتماعی- علوم، تحقیقات و فناوری و فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار می شود.

 دبیرخانه «کتاب سال اعضای هیئت علمی دانشگاه‌های سراسر کشور» در چهارمین دوره بنا بر آیین‌نامه، کتاب‌هایی را که طی اول فروردین ۱۳۹۶ تا پایان اسفند ۱۳۹۶ در دو حوزه تألیف و تصحیح برای نخستین‌ بار توسط اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها نگارش، چاپ و منتشر شده است را مورد بررسی و ارزیابی قرار می‌دهد و از صاحبان آثار برتر در آبان ۱۳۹۷ هم‌زمان با بیست‌وششمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران تجلیل می‌کند.

در این دوره صرفاً کلیه کتاب‌های منتشر شده در حوزه علوم انسانی به شرح زیر مورد بررسی و داوری قرار خواهد گرفت:

۱.تاریخ، جغرافیا و باستان‌شناسی؛ ۲. حقوق؛ ۳. زبان و ادبیات فارسی؛ ۴. علوم اجتماعی و ارتباطات؛ ۵. علوم اقتصادی، مدیریت و حسابداری؛ ۶. علوم تربیتی، روانشناسی، علوم رفتاری و تربیت بدنی؛ ۷. علوم سیاسی، روابط بین­‌الملل و مطالعات منطقه­‌ای؛ ۸. فقه، اصول ، علوم قرآن و حدیث؛ ۹. فلسفه، کلام، اخلاق، ادیان و عرفان؛ ۱۰. فناوری اطلاعات، اطلاع­‌رسانی و کتابداری؛ ۱۱. مطالعات انقلاب اسلامی و امام خمینی(ره)؛ ۱۲. مطالعات هنر و زیبایی­‌شناسی؛

همچنین  به منظور گسترش فرهنگ کار و خلاقیت و نوآوری در جامعه و نیز تبیین مبانی نظری و راهکارهای علمی اقتصاد مقاومتی در بخش ویژه کتاب­‌های چاپ و منتشر شده با موضوع «فرهنگ کار و کارآفرینی، سلامت ـ بیمه و اقتصاد مقاومتی» مورد ارزیابی و داوری قرار گرفته و از صاحبان آثار برتر نیز تجلیل  می‌شود.

جایزه هیئت داوران نیز به ناشر یا ناشران برتر کتب دانشگاهی اهدا خواهد شد.

شرایط شرکت:

۱. کتاب­‌هایی که صرفاً توسط اعضای هیئت علمی (اعم از شاغل و بازنشسته) دانشگاه­‌های سراسر کشور نگارش، چاپ و منتشر شده است و مورد ارزیابی قرار خواهد گرفت.

۲. ناشران کتاب‌­های دانشگاهی می­‌توانند گزارش عملکرد سه سال اخیر خود را در این حوزه به آدرس دبیرخانه ارسال کنند.

۳. ارائه مدرک دال بر عضویت در هیئت علمی یکی از دانشگاه­‌های کشور، ضروری است.

 نویسندگان، ناشران، مراکز و موسسات علمی و پژوهشی و فرهنگی تا پایان تیر ۱۳۹۷  فرصت دارند  تا کتاب‌های خود را در دو نسخه و در موضوعات یاد شده  به دبیرخانه «کتاب سال اعضای هیئت علمی دانشگاه‌­های سراسر کشور» به نشانی  تهران، خیابان آفریقا، چهارراه حقانی، کوچه کمان، پلاک ۲۵. طبقه پنجم. دبیرخانه کتاب سال اعضای هیأت علمی دانشگاه­‌های سراسر کشور؛ صندوق پستی: ۹۶۴۷-۱۵۸۷۵ ارسال کنند.

منبع: ایسنا