سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017

عنصر قناعت و بانوان

زن باید عنصر «قناعت» را چون تابلویی درخشان در پیش چشم خود داشته باشد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :
توصیه هایی به بانوان 
این توصیه و یادآوری های ما به مرد است. اما زن هم باید به فطرت و سرشت زنانه خود توجه كند و شیوه های زن بودن را هوشیارانه و به طور طبیعی به كار گیرد. این جاست كه مرد نیز موجودیت واقعی خود را تحقق یافته می بیند و به وظایفش در عرصه زندگی دل گرم می شود.

نفقه


زن باید عنصر «قناعت» را چون تابلویی درخشان در پیش چشم خود داشته باشد. اسراف و تجمل گرایی و افتادن در خرج های سنگین و آرایش بی رویه و مسرفانه شكل و قیافه و ظاهر زندگی، دور از قناعت است و آینده زندگی را تاریك می سازد. سفارش اسلام این است كه: لباس ساده تهیه كنید، ولی آداب پوشیدن را رعایت نمایید، خوراك را در حد نیاز فراهم كنید، ولی آداب خوردن را به جا آورید، مركب سواری را در حد شأن خود، تهیه كنید، ولی آداب رانندگی را از نظر دور ندارید، خانه را برای زندگی كردن به دست آورید، اما خانه ای كه روح شما را به اسارت نبرد.

منزل آراسته به تقوا و زن وشوهر قانع و رفیق و همراه، گنج الهی و سرمایه عرشی اند و زندگی آنان، آمیخته به خوشی و صفا و صمیمیت و كرامت و شرافت است.

بیایید «نفقه» را وسیله ای بدانیم كه بادمیدن روح «قناعت» در آن، خود و فرزندانمان را شاداب و با طراوت نگه داریم و آینده توأم با مادیت و معنویت را رقم بزنیم.

عنصر قناعت


انتقام گیری و اقدام قانونی سخت گیرانه كه منجر به زندان شود، گره ای را باز نمی كند. این همه سفارش و توصیه كه در مورد صبر و سازش شده به سبب نتایج ارزشمندی است كه به بار خواهد آورد.

درست است كه صبر تلخ است، اما میوه های شرین و پر منفعتی خواهد داشت، به قول سعدی:

صبر، تلخ آمد و لیكن عاقبت
میوه شیرین دهد پر منفعت

منبع: دفتر پژوهش هاى اسلامى سازمان زندان‌ها
باشگاه کاربران – گلریزان
تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین