تبیان، دستیار زندگی
رج شد در حالی كه پرسپولیس دو بازی حساس گذشته را به استقلال و پاس واگذار كرده بود، دراین بازی با انگیزه ای دوچندان به مصاف تیم جوان اما با انگیزه برق آمد تا بتواند با پیروزی در این میدان به بحرانی كه درآن گرفتار شده بود پایان ...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

پیروزی با چهار گل از بحران خارج شد

در حالی كه پرسپولیس دو بازی حساس گذشته را به استقلال و پاس واگذار كرده بود، دراین بازی با انگیزه ای دوچندان به مصاف تیم جوان اما با انگیزه برق آمد تا بتواند با پیروزی در این میدان به بحرانی كه درآن گرفتار شده بود پایان دهد.

سرخپوشان كه برای بازكردن دروازه حریف بی قرارنشان می دادند ازهمان دقایق ابتدایی حملات بسیاری را روی دروازه تیم میهمان شیرازی تدارك دیدند اما دفاع خوب ومنطقی شاگردان محمد احمد زاده به آنها اجازه نداد تا درده دقیقه شروع بازی به گل دست یابند.

اما دردقیقه 15 حركت خوب یحیی گل محمدی وپاس دقیق اوبه سهراب انتظاری باعث شد دروازه عباس محمدی برای اولین بارباز شود. دقایقی بعد انتظاری می توانست گل دوم خود و پرسپولیس را به ارمغان بیاورد ولی ضربه اوازگوشه محوطه جریمه به تیر دروازه برق شیرازبرخورد كرد تا برقی ها نفس راحتی بكشند

درادامه برق برای جبران گل خورده تاحدودی از لاك دفاعی خارج شد وحملات پراكنده ای را روی دروازه تیم پرمهره پرسپولیس پی ریزی كرد ولی بازیكنان تیم میزبان با هوشیاری ازجلو كشیدن تیم برق استفاده كردند ودر ضد حملات درچند نوبت روی دروازه برق خطرساز شدند.

دردقایق پایانی نیمه اول این پرسپولیس بود كه بازهم حملات پرتعدادی را روی دروازه برق شیرازتدارك دید اما شتابزدگی مهاجمان این تیم درپشت محوطه جریمه حریف باعث شد آنها نتوانند مزد حملات پرتعداد خود را بگیرد.

دقیقه 45 نفوذ خوب سهراب انتظاری و پاس رو به عقب علی دایی تمام شرایط را برای گل دوم مهیا كرد اما ضربه آرام علی دایی را مدافع برق شیراز از روی خط دروازه به كرنر فرستاد . پرسپولیس در حالی نیمه اول را به پایان برد كه تنها چهار بازیكن به نامهای فرشید كریمی ، پژمان جمشیدی ، عیسی ترائوره و علی سلمانی را بر روی نیمكت ذخیره ها داشت . عارف محمد وند و رضا جباری به علت محرومیت و كریم باقری ، محمد برزگر ، یونس باهنر و  امامی فر به علت مصدومیت نتوانستند تیمشان را در دیدار هفته نهم همراهی كنند .

درنیمه اول كاویانپور، خان محمدی و میناوند ازداور كارت زرد دریافت كردند.

نیمه دوم بازی پرسپولیس و برق شیراز مثل نیمه اول با حملات پرتعداد پرسپولیس همراه بود و گلهای بیشتری را برای این تیم به ارمغان آورد .

پرسپولیس درنیمه دوم برفشارحملات خود افزود وزودترازآنچه كه فكرش را می كرد به گل دوم رسید.علی دایی كه درچند بازی گذشته نتوانسته بود گلزنی كند اینبارروی پاس خوب جواد كاظمیان ازروی نقطه كرنرواشتباه مدافعان برق شیراز با ضربه روپا برای دومین بار دروازه حریف را باز كرد.

درادامه بازهم این پرسپولیس بود كه برتعداد دحملاتش افزود وده دقیقه بعد ازاینكه گل دوم را به ثمر رساند توسط علی دایی ازروی نقطه پنالتی به گل سوم خود رسید. با این گل پرسپولیس به خودباوری لازم رسید وبااعتماد بنفس بیشتری بازی كرد. دردقیقه 75 پاس كاظمیان برای سهراب انتظاری با دفع ناقص مدافع برق همراه شد تا سهراب انتظاری باهوشیاری گل چهارم تیمش وگل دوم خود را وارد دروازه حریف كند.

پس ازاین گل محمد احمد زاده هر سه تعویض خود را انجام داد تا بتواند درنتیجه بازی تغییری ایجاد كند، اما میل هجومی پرسپولیس به برقی ها اجازه نداد گلهای خورده را جبران كنند.

درحالیكه وینكوبگوویچ دردقایق پایانی هرسه تعویض خود را انجام داده بود پژمان جمشیدی كه ازدقیقه 80 به میدان آمده بود، 7 دقیقه بعد ازحضورش درمیدان با دریافت كارت زرد دوم اززمین اخراج شد تا پرسپولیس دقایق پایانی را 10 نفره سپری كند.

پرسپولیس دراین بازی بسیارپراشتها وباانگیزه ظاهر شد وتوانست با پیروزی پرگل چهار برصفر برناكامی های چند بازی اخیرش پایان دهد.