تبیان، دستیار زندگی

معاون بندری و اقتصادی اداره کل بنادر و دریانوردی خوزستان مطرح داد:

۲ نفتکش پهن پیکر، همزمان برای نخستین بار در بندر امام بارگیری شدند

مدیری گفت: برای نخستین بار در تاریخچه عملیاتی مجتمع بندری امام خمینی (ره) دو فروند کشتی حامل مواد نفتی به طور همزمان بارگیری شدند.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :
۲ نفتکش پهن پیکر، همزمان برای نخستین بار در بندر امام بارگیری شدند

معاون بندری و اقتصادی اداره کل بنادر و دریانوردی خوزستان مطرح داد: ۲ نفتکش پهن پیکر، همزمان برای نخستین بار در بندر امام بارگیری شدند مدیری گفت: برای نخستین بار در تاریخچه عملیاتی مجتمع بندری امام خمینی (ره) دو فروند کشتی حامل مواد نفتی به طور همزمان بارگیری شدند. به گزارش  گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان ،  به  نقل از اداره کل بنادر و دریانوردی خوزستان، ایرج مدیری اظهار کرد: برای اولین بار در منطقه ویژه اقتصادی بندری امام خمینی (ره)، ضمن پذیرش دو فروند کشتی تانکر نفتی پهن پیکر با طول ۱۸۳ متر و به وزن ۴۷ هزار تن در اسکله‌های پایانه نفتی این مجتمع بزرگ بندری، عملیات بارگیری را با موفقیت به اتمام رساندند.

وی افزود: به منظور بهره‌گیری از ظرفیت کامل اسکله‌های نفتی و پذیرش کشتی‌های بزرگتر و با هدف ارائه خدمات مطلوب و بهبود شاخص‌های عملیاتی فرآیند بارگیری همزمان این دو فروند کشتی تانکر با ظرفیت کامل صورت پذیرفت.

معاون امور بندری و اقتصادی اداره کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان همچنین جذب ترافیک کالای بیشتر به بندر در بخش مواد نفتی را از اهم مزیت‌های حاصل از این عملیات برشمرد.

یادآور می‌شود مجتمع بندری امام خمینی (ره) در پی تمهید زیرساخت‌های لازم برای سرمایه گذاری بخش خصوصی، موجب رونق فعالیت‌های این بخش در زمینه انبارش، تخلیه و بارگیری و ترانزیت مواد نفتی شده و طی سال‌های اخیر به رتبه نخست مرز خروجی فرآورده‌های نفتی دست یافته است.

انتهای پیام/

این مطلب صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر شده و محتوای آن لزوما مورد تایید تبیان نیست .