تبیان، دستیار زندگی

«ایران ساخت» فراخوان دور دومش را منتشر کرد

دومین جشنواره ملی، فرهنگی و هنری «ایران ساخت» که نمایشگاه و اختتامیه آن از چهارم تا هشتم دی 1397 در تهران برگزار می‌شود فراخوان خود را اعلام کرد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :
 
«ایران ساخت» فراخوان دور دومش را منتشر کرد


فراخوان دومین جشنواره ملی، فرهنگی و هنری «ایران ساخت» منتشر شد.

دومین دوره جشنواره «ایران ساخت» با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، به همت ستاد توسعه فرهنگ علم، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان و شعار «فناوری ایرانی در خدمت کسب و کار ایرانی» در شش بخش برگزار خواهد شد. 

شش هدفی که برای برگزاری جشنواره «ایران ساخت» در نظر گرفته شده عبارت است از:

1-جریان‌سازی فرهنگی اقتصاد دانش‌بنیان برای کمک به تحقق شعار حمایت از کالای ایرانی

 2. فرهنگ‌سازی در جهت حمایت از تولیدات ایرانی و اشتغال‌افزایی برای سرمایه‌های انسانی کشور

 3. نفی واردات بی‌رویه و اجناسی که مشابه آن در داخل کشور با کیفیت مناسب تولید می‌شود

 4. زمینه‌سازی در جهت شکوفایی زیست‌بوم کار آفرینی و نوآوری با رویکرد اشتغال زایی

 5. فرهنگ سازی، ترویج و انتشار آثار تولید شده در فضای مجازی، رسانه‌ها و صدا و سیما، با کمک عناصر و فعالان فرهنگی و هنری کشور

 6. کمک به برندسازی و تجاری‌سازی کالاهای باکیفیت و دانش بنیان ایرانی

دومین جشنواره «ایران ساخت» در حوزه‌های ادبیات، هنرهای تجسمی، رسانه‌های دیداری و شنیداری، رسانه‌های دیجیتال، ایده بازار و دانش‌آموزی برگزار می‌شود.

حوزه ادبیات در سه بخش شعر، داستان کوتاه و مستندنگاری برگزار خواهد شد. در حوزه هنرهای تجسمی نیز آثاری در بخش‌های عکس، پوستر، تصویرسازی، اینفوگرافی و کاریکاتور ارائه می‌شود.

با توجه به این که رشته عکس دومین جشنواره «ایران ساخت» با مشارکت پانزدهمین جشن تصویر سال برگزار می‌شود، در این بخش، هیچ اثری توسط دبیرخانه «ایران ساخت» دریافت نخواهد شد.

در حوزه رسانه‌های دیداری و شنیداری نیز آثاری در بخش‌های فیلم مستند، فیلم کوتاه، برنامه‌های تلویزیونی، برنامه‌های رادیویی (پادکست، psa و...)، پویانمایی( موشن‌گرافی، اینفوگرافی و...) و کلیپ و تیزر تبلیغاتی توسط دبیرخانه جشنواره «ایران ساخت» دریافت خواهد شد.

همچنین در حوزه رسانه‌های دیجیتال نیز آثاری در بخش‌های وب سایت، شبکه‌های اجتماعی، نرم‌افزارهای چندرسانه‌ای و کاربردی، نرم‌افزارهای تلفن همراه، سامانه هوشمند و IOT و بازی‌های رایانه‌ای دریافت می‌شود.
حوزه ایده بازار دومین جشنواره «ایران ساخت» نیز به ایده‌های خلاق با موضوعات روش‌های معرفی، تبلیغ و ترویج کالا و کسب و کار ایرانی، کارآفرینان نوآور، الگوها و روش‌های سرمایه‌گذاری خطرپذیر، صندوق‌های جسورانه و شتابدهنده‌های برتر و پایان‌نامه‌های کاربردی بهره‌برداری شده اختصاص یافته است.

در دومین دوره جشنواره «ایران ساخت» با توجه به اهمیت حضور و نقش دانش‌آموزان در جامعه، بخش جدیدی با عنوان «دانش‌آموزی» اضافه شده است که در حوزه‌های نقاشی و کاریکاتور، فیلم و عکس موبایلی، انشا و داستان کوتاه، نشریه دیواری، کارِ گروهی (فعالیت‌های گروهی از قبیل نمایش کاردستی و غیره در رابطه با ترویج فرهنگ مصرف کالای ایرانی و حمایت از کالای ایران ساخت) و مدرسه فرهنگ‌ساز (حوزه ترویج کالای ایرانی و حمایت کالای ایران ساخت) برگزار خواهد شد.

جشنواره «ایران ساخت»، برای شرکت‌کنندگان خود شرایطی عمومی در نظر گرفته است که براساس آن، متقاضیان می‌توانند علاوه بر تولیدات جدید، آثار آرشیوی خود را که از بهمن سال 1392 (مصادف با ابلاغ سیاست‌های اقتصاد مقاومتی توسط مقام معظم رهبری) تولید کرده‌اند به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند. ضمن آن که این جشنواره به شکل تخصصی و رقابتی، بدون محدودیت سنی برگزار می شود و همه می‌توانند برای حضور در این رویداد فرهنگی و فناورانه، اعلام حضور کنند.

دومین جشنواره ملی، فرهنگی و هنری «ایران ساخت» با هدف جریان‌سازی فرهنگی اقتصاد دانش‌بنیان برای کمک به تحقق شعار حمایت از کالای ایرانی، با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری و به دبیرکلی پرویز کرمی، در سال جاری برگزار و نمایشگاه و اختتامیه آن از چهارم تا هشتم دی  1397 در تهران برگزار می‌شود.

منبع: خبرگزاری ایلنا