تبیان، دستیار زندگی

46 درصد بودجه معاونت هنری در اختیار تئاتر است

معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: 46 درصد از سهم اعتبارات این معاونت به هنر تئاتر و هنرمندان این عرصه تعلق می گیرد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :
 
46 درصد بودجه معاونت هنری در اختیار تئاتر است

سید مجتبی حسینی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ، با اشاره به حمایتهای دولت از تئاتر، افزود: استعداد و استطاعت هنر در ایران بسیار زیاد است و به همین دلیل با وجود هر میزان حمایت، نیاز بیشتر دیده می شود.
وی با تاکید بر اینکه 46 درصد از اعتبارات معاونت هنری وزارت ارشاد به تئاتر تعلق می گیرد، خاطرنشان کرد: بیشترین سهم بودجه این معاونت به هنر و هنرمندان تئاتر می رسد و 54 درصد متعلق به هنرهای دیگر زیر مجموعه است.
حسینی در واکنش به خواسته تئاتری ها برای گرفتن اعتبارات بیشتر، بیان داشت: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به تئاتر و نیازهای آن توجه دارد اما بضاعت رسیدگی به همه امور را ندارد زیرا تعداد هنرمندان رشته های مختلف، بسیار و اعتبارات دولت، محدود است.

ایجاد ساختار، عامل تحول نیست


معاون وزیر ارشاد درباره دیگر درخواست خانواده تئاتر برای داشتن یک سازمان مستقل نیز تصریح کرد: براساس تجربه و ارزیابی های کارشناسی، ایجاد یک نهاد مستقل به تنهایی نمی تواند تحولی در یک هنر ایجاد کند و تغییرات به دست هنر و هنرمندان رقم می خورد نه توسط یک سازمان با امور اداری و اجرایی.
وی افزود: ایجاد ساختار یا فربه کردن یک سازمان نمی تواند به ارتقای یک گونه هنری منجر شود بلکه تفکر، رویکرد و توان هنری هنرمندان است که تحول آفرین است.
حسینی با اشاره به تعدد و فراوانی جشنواره های هنری در ایران، تاکید کرد: یکی از برنامه های معاونت هنری، ساماندهی جشنواره هاست تا مشخص شود که کدام جشنواره ها باید رشد کنند و کدام یک، ادغام شوند.
وی افزود: ایجاد یک رویداد را بنا به ضرورت پیگیری می کنیم اما زمانی که آن رویداد، خروجی لازم را نداشته باشد، علتی هم برای ادامه آن وجود نخواهد داشت.

منبع: خبرگزاری جمهوری اسلامی