تبیان، دستیار زندگی

آغاز پخش مستند مسابقه «دستم را بگیر» از شبکه افق

مستند مسابقه «دستم را بگیر» طی ماه مبارک رمضان روزهای زوج از شبکه افق پخش می‌شود.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :
 
آغاز پخش مستند مسابقه «دستم را بگیر» از شبکه افق

به گزارش گروه فرهنگ و هنر ، مستند مسابقه «دستم را بگیر» با تهیه کنندگی سعید ابوطالب از امروز (شنبه 29 اردیبهشت ماه) روی آنتن شبکه افق می رود. قرار است این مسابقه طی ماه مبارک رمضان روزهای زوج پخش شود.

پنج گروه در استان‌های کرمان، کردستان، خوزستان، تهران و خراسان رضوی، در این مسابقه شرکت دارند، سه گروه آقایان و دو گروه خانم‌ها که دو تا سه ماه فرصت دارند توانمندی‌های خود را در این مجموعه به اثبات برسانند.

کمک‌رسانی به هم نوعان محور اصلی این مسابقه است به این ترتیب که گروه‌های حاضر باید به روش‌های مختلف به خصوص شیوه‌های ابتکاری خودشان، فردی را در فرصتی که به آنها داده شده نجات دهند و به زندگی برگردانند، اشخاصی که مشکلات گوناگونی دارند، از گرفتاری در آسیب های اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی تا افرادی که نیاز به پیوند عضو دارند؛ در این راستا پیشنهادات اعضای هر گروهی است که در یک منطقه از کشور مشغول فعالیت هستند به عنوان مبنا قرار گرفته و بر همان اساس عمل می شود.

با هر گروه تولید، دو گروه فیلمبرداری و صدابرداری نیز همراه شده تا لحظه لحظه فعالیت‌های آنها به ثبت برسد.

به گفته سعید ابوطالب تهیه کننده و کارگردان مجموعه «دستم را بگیر»، هدف از ساخت این مسابقه، بیان این حقیقت است که هر فرد ایرانی می تواند در این کشور زندگی یک انسان دیگر را نجات دهد بدون اینکه صرفا منتظر اقدام نهادها و دستگاه های دولتی و حمایتی باشد.

یکی از ویژگی های فعالیت های صورت گرفته در مسابقه «دستم را بگیر» این است که کمک‌ها باید به گونه‌ای باشند که مشکلات زندگی خانواده‌های نیازمند را به صورت بنیادی حل کند.

نخستین قسمت «دستم را بگیر»، شنبه 29 اردیبهشت ساعت 21 از شبکه افق پخش می شود و تکرار آن هم روز بعد ساعت های 8:30 و 13:30 روی آنتن می رود.

منبع : خبرگزاری دفاع مقدس