تبیان، دستیار زندگی
ای موفقیت در بازی برگشت مقابل كره‌ شمالی، نباید به لژیونرها متكی باشد. بازیكن تیم فوتبال بوخوم آلمان در گفت‌وگو با خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در رابطه با پیگیری فدراسیون فوتبال برای بازگشت به تیم ملی برای بازی مقابل كر...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

گفتگو با هاشمیان


وحید هاشمیان گفت: تیم ملی برای موفقیت در بازی برگشت مقابل كره‌ شمالی، نباید به لژیونرها متكی باشد.

بازیكن تیم فوتبال بوخوم آلمان در گفت‌وگو با خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در رابطه با پیگیری فدراسیون فوتبال برای بازگشت به تیم ملی برای بازی مقابل كره‌ی شمالی، اظهار داشت: فكر می‌كنم موضوع حضورم در تیم ملی، تا حدودی تكراری شده و اصلا درست نیست، سر یك قضیه تكراری مدام بحث و گفت‌وگو شود. از طرفی من قبلا تمام صحبت‌هایم را با دكتر دادكان و حسین فركی انجام داده‌ام و فكر نمی‌كنم مجددا بحث جدیدی اتفاق افتاده باشد.

هاشمیان در توضیح عدم حضور احتمالی لژیونرها در مسابقات آتی تیم ملی، تصریح كرد: بازیكنان لژیونر مگر قبلا كجا بازی می‌كردند كه امروز با نبودشان موجب افت تیم ملی شوند؟ حال شرایطی برای این افراد بوجود آمده و توانسته‌اند در تیم‌های خارجی بازی كنند، این مساله دلیلی بر برتری آنها به سایر بازیكنان نیست. در ایران بازیكنان خیلی خوبی وجود دارند كه در صورت انتخاب و حضور در تیم ملی، قطعا نبودن چند بازیكن خاص، تاثیری در كسب نتایج آینده نخواهد داشت.

وی با بیان اینكه هر زمان احساس كنم شرایط برای بازگشتم به تیم ملی ایران مهیاست، بازخواهم گشت، خاطر نشان ساخت: هر چند لیگ فوتبال ایران روند خیلی خوبی را به خود گرفته و به سمت حرفه‌ای شدن در حال حركت است، اما از آنجا كه تا سال 2005 با تیم بوخوم قرارداد دارم، نمی‌توانم زمان دقیقی را برای بازگشت خود به لیگ باشگاهی ایران تعیین كنم. هر چند فوتبال قابل پیش بینی نیست و امكان دارد به دلیل اختلاف نظر بر سر قراردادم با تیم بوخوم، بخواهم به ایران بازگردم و یا در تیم خارجی دیگری بازی كنم. همانطور كه سایر لژیونرها از جمله: علی دایی، كریم باقری، خداداد عزیزی، مهرداد میناوند و حامد كاویانپور بعد از بازی در تیم‌های آلمان، خواستار بازگشت به تیم‌های باشگاهی ایران شدند.

هاشمیان در پایان تاكید كرد: جا دارد از علی دایی كه امكان حضور ما را در تیم‌های آلمان فراهم كردند، تشكر كنم، زیرا وی جز اولین كسانی بود كه با حضورش در تیم‌های آلمانی، مسیر را برای سایر بازیكنان هموار كرد.