تبیان، دستیار زندگی

معرفی نرم افزارهای حوزوی؛

«نرم‌افزار «گل نرگس» تولید شد»

به همت مرکز مطالعات و پاسخگویی به شبهات حوزه های علمیه به مناسبت ولادت با سعادت امام زمان(عج) نرم‌افزار «گل نرگس» تولید شد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :
نرم افزار
به مناسبت ولادت با سعادت امام زمان(عج) نرم‌افزار «گل نرگس» تولید شد. این نرم افزار که در مرکز مطالعات و پاسخ گویی به شبهات حوزه های علمیه تهیه شده است شامل 106 پرسش و پاسخ در 8 موضوع می‌باشد. مجموعه‌ی حاضر پس از بازبینی صدها پرسش و پاسخ در موضوع «مهدویت» تحت عنوان نرم افزار «گل نرگس» از بانک سوالات این مرکز انتخاب شده و بعد از اصلاح برای استفاده در نرم افزار آماده شده است.

ویژگی های نرم افزار:

این نرم افزار که در مرکز مطالعات و پاسخ گویی به شبهات حوزه های علمیه تهیه شده است شامل 106 پرسش و پاسخ در 8 موضوع می‌باشد. مجموعه‌ی حاضر پس از بازبینی صدها پرسش و پاسخ در موضوع «مهدویت» تحت عنوان نرم افزار «گل نرگس» از بانک سوالات این مرکز انتخاب شده و بعد از اصلاح برای استفاده در نرم افزار آماده شده است.

ویژگی های علمی:

1.  پاسخ های تخصصی: مرکز مطالعات و پاسخگویی به شبهات با حضور محققان و کارشناسان توانمند و تشکیل گروه های علمی - تخصصی سعی می کند، پاسخی جامع و متقن به سؤالات و شبهات پرسشگران ارائه کند.

2.  اتقان پاسخ ها: پس از ارجاع سؤال به کارشناس، وی پاسخ مناسب را تهیه می کند. این پاسخ، پس از نظارت مدیر گروه و تأیید او، برای بازبینی به ناظر گروه سپرده می شود. در نهایت، معاون پژوهش، قبل از ارسال پاسخ برای پرسشگر، آن را کنترل می کند. وجود سه مرحله نظارت، سبب می شود امکان هرگونه خطا یا اشتباه در پاسخ دهی به حداقل ممکن برسد. در خصوص پاسخ های نرم افزار، نظارت چهارم هم اعمال می شود تا پاسخ ها از کیفیت برتری بهره مند شوند.

3.  تفصیل پاسخ ها: پاسخ های ارائه شده، با میانگین 3 صفحه، از گستره ی مطلوبی برخوردار بوده، سعی محققان بر این است که پاسخ هایشان، تمام جوانب سؤال را پوشش دهد؛ به نحوی که ابهامی برای پرسشگر باقی نماند.

4.  معرفی منابع: در پایان هر پاسخ، منابعی مرتبط با سؤال، برای استفاده ی پرسشگر معرفی شده است.

5.  مستند بودن پاسخ ها: پاسخ های تهیه شده، از منابع دست اول و معتبر است که تماماً به صورت مستند ارائه شده است.

قابلیت های نرم افزار:

1. حجم کم.

2. گرافیک زیبا.

3.عدم نیاز به نصب.

4. حذف صفحات متوالی.

5. دسته بندی سوالات.

6. نمایش پاورقی مربوط به پاسخ ها.

7. معرفی منابع بیشتر برای هر پاسخ.

8. نمایش پاسخ مربوط به هر سؤال با ساختاری مناسب.

حجم کم و دانلود رایگان از ویژگی‌های نرم‌افزار است که برای استفاده عموم در سایت مرکز به نشانی http://www.andisheqom.com قرار دارد.منبع: خبرگزاری رسمی حوزه