تبیان، دستیار زندگی

نیروی انسانی بیشتر از ارز و طلا ارزش دارد

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران با تاکید بر اینکه نیروی انسانی بیشتر از ارز و طلا ارزش دارد، گفت: تولید ثروت در کشور برعهده نیروی انسانی است.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :
طاهر موهبتی
به گزارش تبیان به نقل از خبرگزاری مهر، طاهر موهبتی در ارتباط با موضوع بیمه و ارز اظهار داشت: متاسفانه علیرغم اینکه منابع علمی بسیاری درباره ارائه رفتار اداری با نیروی انسانی نوشته شده است ولی در میدان عمل از جمله در عرصه رفتار خصوصی، اجتماعی وعمومی توفیقات ارزشمندی را به دست نیاورده ایم.

وی تصریح کرد: براساس آخرین گزارش های برنامه توسعه سازمان ملل متحد در کشورهایی مانند آلمان و ژاپن،  نیروی انسانی ماهر در تولید ثروت، ۸۰ درصد تاثیر گذار و ارزشمند بوده اند. در کشور ترکیه نقش نیروی انسانی در موفقیت ها و پیشرفت های آن، ۷۳ درصد بوده اما براساس گزارش های ارائه شده این نقش برای ایران، ۳۲ درصد است.

وی ادامه داد: نقش ما به عنوان متولیان و مسئولان سازمان بیمه سلامت در استفاده بهینه و شکوفایی استعدادهای نیروهای انسانی بسیار مهم است و باید باور کنیم که نیروی انسانی خیلی بیشتر از ارز، دلار و طلا ارزش دارد. تولید ثروت در هر کشوری بر عهده نیروی انسانی است و باید به راحتی این نگاه را به همه منتقل کنیم.

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران گفت: متولیان و مسئولان سازمان در عین رعایت مقررات برای رسیدن به اهداف و پیشرفت، باید آن را به سمت و نفع نیروهای انسانی سوق دهند.

وی با تاکید بر اینکه تولید ثروت برعهده نیروی انسانی است افزود: نیروی انسانی نقش موثر و ارزشمندی در تولید و سرمایه منابع ملی کشور دارد و همه باید برای ارتقا و سلامت آن تلاش کنیم.

موهبتی اظهار کرد: حمایت و پشتیبانی ما می تواند در تربیت نیروی انسانی فعال برای رسیدن به اهداف سازمانی مهم و تاثیر گذار باشد.
منبع: خبرگزاری مهر