تبیان، دستیار زندگی
نهایی ملی پوشان بزریلی برای دیدارهای مرحله مقدماتی جام جهانی 2006 از سوی كارلوس آلبرتو پریه را اعلام شد. تیم ملی بزریل در طی روزهای 19و16 نوامبر به ترتیب میهمان و مبزبان تیم های ملی پرو و اروگوئه خواهد بود و به همین خاطر پریه...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

اسامی تیم ملی برزیل اعلام شد


لیست نهایی ملی پوشان بزریلی برای دیدارهای مرحله مقدماتی جام جهانی 2006 از سوی كارلوس آلبرتو پریه را اعلام شد.

تیم ملی بزریل در طی روزهای 19و16 نوامبر به ترتیب میهمان و مبزبان تیم های ملی پرو و اروگوئه خواهد بود و به همین خاطر پریه را از بهترین نفرات فوتبال این كشور برای حضور در اردو دعوت كرده است.

اسامی ملی پوشان برزیل به شرح ذیل است:

دروازه بانان: دیدا (میلان)، خولیو سزار(فلامینگو)

مدافعان: كافو (میلان)، سلبتی (ویارئال)، روبرتو كارلوس (رئال مادرید)، جونیور (پارما)، روكه جونیور(لیدز)، لوسیو (لوركوزن) ادمیلسون (لیون)، خووان (لوركوزن)

هافبك ها: امرسون (رم)، سیلوا (آرسنال)، زی روبرتو (بایرن مونیخ)، جونینیو (لیون)، آلكس (كروزیرو)، دیه گو (سانتوز) و رناتو(سانتوز)

مهاجمان: كاكا (میلان)، رونالدینیو(بارسلونا)، رونالدو (رئال مادرید)، ریوالدو (میلان) فابیانو(سائو پائولو)

تمجید بكام از ماتیوس

دیوید بكام، مرد میانی رئال مادرید، از عملكرد لوتار ماتیوس سرمربی سرشناس پارتیزان بلگراد تقدیر كرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، مادرید با لشگری از مولتی میلیونرهای دنیای فوتبال به مصاف نماینده نه چندان مطرح صرب و مونته‌نگرو رفت، اما دست خالی بازگشت.

دیوید بكام كار ماتیوس در مادرید را بسیار ارزنده می‌داند: «لوتار ماتیوس گروه خوبی دارد. بازیكنان پارتیزان تلاش زیادی برای همدیگر و مربیانش انجام می‌دهند. ما هیچ زمان برای تساوی برابر حریفانمان به میدان نمی‌رویم، اما نبرد در پارتیزان بسیار دشوار بود.»

زیدان: به خداحافظی فكر نمی كنم


زین الدین زیدان هافبك فرانسوی تیم رئال مادرید اعلام كرد، زیاد مطمئن نیست كه در پایان قراردادش با رئال در پایان سال 2005 از دنیای فوتبال خداحافظی كند.

وی در این رابطه گفت: "پایان سال 2005 زمانی است كه قرارداد من با رئال به اتمام می رسد. ولی تصمیم به خداحافظی از جهان فوتبال ندارم. بازنشستگی من بستگی به شرایط بدنی ام دارد و اینكه در سال 2005 من 33 ساله خواهم شد زیاد مهم نیست. چون با داشتن آمادگی بدنی لازم می توانم بیشتر از این مدت در دنیای فوتبال فعالیت كنم."

هافبك بازی ساز تیم رئال در ادامه مصاحبه اش با مجله اونز اعلام كرد كه یورو 2004 پایان زمان بازیگری ملی اوست و قصد ندارد تا جام جهانی 2006 در تیم ملی كشورش توپ بزند چون احساس می كنم برای آن زمان كاملاً مسن شده است!

منع میزبانی رژیم اشغالگر قدس

اتحادیه فوتبال اروپا (یوفا) قانون تصویب شده در زمینه عدم امكان میزبانی تیم های فوتبال رژیم اشغالگر قدس در رقابت های اروپایی را تمدید كرد.

با توجه به اوضاع متشنج و شرایط ناآرام مناطق اشغالی، یوفا درخواست رژیم صهیونیستی را برای لغو این تصمیم نپذیرفت.

با توجه به این مساله، نمایندگان رژیم اشغالگر قدس در رقابت های اروپایی مانند سال گذشته نمی توانند میزبانی از هیچ دیدار رسمی را بر عهده داشته باشند.

بر این اساس مكابی حیفا، تنها نماینده صهیونیست ها در جام های اروپا دیدار برگشت خود در جام یوفا و مقابل والنسیا اسپانیا را در شهر ازمیر تركیه برگزار می كند.

گفتنی است تیم های باشگاهی رژیم اشغالگر قدس از اكتبر سال گذشته حق میزبانی از دیدارهای اروپایی را نداشته اند.