تبیان، دستیار زندگی

کارهایی که نامزدها حتما باید انجام دهند

تمرین هایی مخصوص نامزدهای کم رو

هر چیزی از جمله ازدواج در رویا زیباست اما زیبا کردن آن در واقعیت بستگی به خود ما دارد که تا چه اندازه می توانیم خود را با شرایط سازگار کنیم.
عکس نویسنده
عکس نویسنده
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :


نامزدی

افراد زیادی هستند که در حسرت ازدواج به سر می برند. آنها با دیدن هر زوجی در خیابان با شوق و ذوق نگاه می کنند و در رویاهای خود فرو می روند اما بعد از ازدواج تمام آن رویاهایشان به کابوس تبدیل می شود. مدتی نمی گذرد که در دوران عقد احساس می کنند شرایط آنگونه که از آن تصور داشتند، نیست.

 هر چیزی از جمله ازدواج در رویا زیباست اما زیبا کردن آن در واقعیت بستگی به خود ما دارد که تا چه اندازه می توانیم خود را با شرایط سازگار کنیم . اینکه با چه هدفی برای ازدواج کردن قدم بر میدارید خیلی مهم است. اول از همه باید این را بپذیریم که با تشکیل خانواده خیلی چیزها تغییر می کند و بار مسئولیت و تعهدات زیادی بر روی دوش طرفین می آید که اگر به خوبی از عهده ی آنها بر نیایند مشکلاتی به وجود خواهد آمد .

دختر و پسر که تا پیش از این، با یکدیگر ناآشنا و بیگانه بوده اند، برایشان سخت است که یک باره در کنار هم قرار گیرند و زندگی مستقلی را آغاز کنند. دوران عقد میتواند این فرصت را برای آنها فراهم سازد تا با انس و همدلی که به مرور زمان نسبت به یکدیگر پیدا می کنند، با آمادگی و آرامش بیشتری زندگی مشترک شان شروع شود اما رفتار در دوران عقد اصولی دارد که رعایت این نکات باعث شیرین شدن زندگی زناشویی در آینده خواهد شد و در اصل نوعی تمرین برای وارد شدن به زندگی مشترک است .

این گونه ابراز علاقه کنید
یکی از آن کارهایی که بعد از ازدواج باید متعهد به انجام دادن آن باشید ابراز علاقه به همسر است. اینکه از دوران مجردی به یک باره وارد زندگی فردی شوید که باید به او ابراز علاقه کنید، شاید در ابتدا سخت باشد اما باید بدانید که خجالت کشیدن در اموری مانند ابراز علاقه به همسر در دوره عقد نه تنها گناه نیست بلکه موجب محبت بیشتر بین دو فرد می شود. لذا تلاش کنید تا این حیای کاذب مانع از برقراری ارتباط عاشقانه با همسر و ایجاد روایط سرد بین تان نشود.

راه کار مقابله با این کمرویی این است که به شکل تدریجی ارتباطتان را بهبود بخشید. در ابتدا با جملاتی که بار عاطفی کمی دارند شروع و کم کم آن را احساسی تر و عاطفی تر کنید. مثلا این جملات را در ابتدا به کار ببرید: «شما همسر خوبی برای من هستی، وقتی شما را میبینم خوشحال میشوم و ...» و بعدها آن را احساسی کنید.

اگر هریک از زن و مرد به هردلیلی نمی‌تواند علاقه اش را به زبان بیاورد از نامه، ایمیل، پیامک، نوشتن جمله های عاطفی بر روی کارت همراه با هدیه و ... باید استفاده کند. البته به تدریج باید با تمرین یاد بگیرد که بتواند علاقه اش را به زبان بیاورد چرا که استفاده از این راه ها بیشتر برای دوران عقد است و پس از آن بیشتر باید به همدیگر محبت و علاقه شان را نشان دهند.

چگـونـه همسـرمـان را صدا بـزنیـم؟
تمرین شما از دوران عقد شروع می‎شود. شاید برای اولین بار گفتن کلماتی مثل "عزیز دلم، جانم، عشقم، نفسم و..." برای شما سخت باشد، ولی مطمئن باشید بعد از چند بار گفتن هر کدام، برایتان عادی می‎شود و هر دو از گفتن و شنیدن این کلمات لذت می‎برید و باعث می شود که علاقه شما به یکدیگر بیشتر شود.

شیوه صدا زدن پدر و مادر همسر
ما به شما پیشنهاد می کنیم که برای صدا زدن پدر و مادر همسر از تعابیری مثل: «پدر، مادر، بابا، مامان» استفاده کنید چرا که اینگونه صدا زدن با خود بار عاطفی فراوانی دارد و با این شیوه مهر و محبت را بین اعضای خانواده زیاد می کنید ضمن اینکه با به کار بردن این کلمات انسان احساس نزدیکی و صمیمیت زیادی نسبت به طرف مقابل می کند.

اطلاع رسانی نکنید
برخی عادت کرده اند به اینکه مانند دوران مجردی هر کاری میخواهند بکنند و هرچیزی را که می شنوند مو به مو به خانواده شان اطلاع دهند. این اطلاع رسانی های دقیق بعد از ازدواج ممکن است کم کم راه را برای دخالت دیگران در زندگیتان باز کند و زندگیتان را به نابودی بکشاند. در دوره عقد و ارتباط با همسر ضمن مشورت از بزرگترها باید یک سنجش گر قوی باشید. 

محرم راز همسرتان و زندگی مشترکتان باشید.دلیلی ندارد هر کاری میکنید هر کجا میروید به خانواده تان اطلاع بدهید این قضیه شامل دوران بعد از عقد  هم میشود .


به این حرف ها گوش نکنید
حتما دیده اید که برخی از افراد کارشان راهنمایی غلط دادن به دیگران است! تا می بینند تازه ازدواج کرده اید شروع می کنند به موعظه های عجیب و غریب که "گربه رو دم حجله بکش!، خیلی رو نده و بذار همیشه تشنه محبتت باشه، زن ذلیل بازی در نیار، اگر قهر کردید یه وقت زنگ نزنیا بذار اون اول زنگ بزنه و..." باید گفت این موارد زندگی خراب کن هایی بیش نیست که تنها باعث سردی و دوری زوجین می شود.تا به حال هیچ کس از محبت کردن خار نشده است و با ابراز علاقه هیچ رابطه ای از هم پاشیده نشده است ؛پس برای داشتن یک زندگی خوب از محبت کردن دریغ نکنید .

در نهایت با ازدواج کردن در کنار هم قرار بگیرید ، نه در مقابل یکدیگر. در اصل به ازدواج مانند راهی متحول کننده ای نگاه کنید که قرار است شما را به رشد و تغییر شخصی برساند .گام برداشتن در این مسیر به شما و همسرتان کمک می کند تا بتوانید سفر عشق را دوشادوش یکدیگر بپمایید.


مشاوره
مشاوره
در رابطه با این محتوا تجربیات خود را در پرسان به اشتراک بگذارید.