تبیان، دستیار زندگی

مجمع عمومی سالیانه همراه اول برگزار شد؛

ارائه ۱۰ میلیون سیم‌کارت و رشد ۱۵ درصدی درآمد در سال ۹۶

همراه اول امروز -۹ اردیبهشت- مجمع عمومی سالیانه خود را در کنار سهام‌دارانش برگزار کرد و از عملکرد خود در سال ۱۳۹۶ گفت.
عکس نویسنده
عکس نویسنده
نویسنده : هومن بهلولی
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :
مجمع عمومی عادی سالیانه و فوق العاده همراه اول

تعداد سیم‌کارت
«حمید فرهنگ»، مدیرعامل جدید همراه اول که در ماه‌های پایانی سال گذشته پس از ۱۲ سال جایگزین «وحید صدوقی» شد، خبر داد که این اپراتور در زمینه سیم‌کارت‌های دائمی و اعتباری، رتبه اول در ایران و خاورمیانه را در اختیار دارد.
در زمینه تعداد مشترکین سیم‌کارت‌های دائمی، همراه اول در آسیای جنوبی نیز اول است ولی در خصوص تعداد مشترکین سیم‌کارت‌های اعتباری، این اپراتور در آسیای جنوبی رتبه هفتم را کسب‌ نموده. جایگاه همراه اول در دنیا نیز برای سیم‌کارت های دائمی و اعتباری، ۱۷ و ۱۹ است.
به گفته مدیرعامل جدید همراه اول، این اپراتور اکنون ۹۶ میلیون سیم‌کارت به مشترکین واگذار کرده است که حدود ۱۰ میلیون از آنها، مشترکینی هستند که در سال گذشته به اپراتور اول پیوسته‌اند: ۹.۵ میلیون مشترک جدید اعتباری و ۴۹۱ هزار مشترک جدید سیم‌کارت‌های دائمی. در گزارش همراه اول همچنین عنوان شد که بیش از ۵۹ درصد از ۹۶ میلیون سیم‌کارت، فعال هستند.

شبکه پهن‌باند
به گفته فرهنگ، در حال حاضر تمام ۱۲۴۶ شهر ایران از خدمات 4.5G برخوردار هستند و همراه اول، گسترده‌ترین شبکه پهن‌باند کشور را در اختیار دارد.
در سال گذشته، ۱۸۴۴۰ سایت 3.9G و ۱۶۱۶۰ سایت 4.5G در کشور فعال شده‌اند و همین موضوع سبب شده تا اپراتور اول بتواند بزرگترین پوشش را از آن خود کند.
به گفته فرهنگ، در حال حضار ۳۲ میلیون مشترک پهن‌باند از خدمات 3G و 4G همراه اول استفاده می‌کنند. این در حالیست که تعداد مشترکین 4.5G نیز ۱۰ میلیون نفر ذکر شد.
همراه اول در این مجمع اشاره کرد که رشد در ترافیک دیتا از فروردین ۹۲ تا اسفند ۹۶، معادل ۱۱۱۸ برابر بوده است و حالا مشترکین پهن باند این اپراتور، به شکل روزانه ۳۷۰۰ ترابایت ترافیک مصرف می‌کنند.

وضعیت مالی
حمید فرهنگ درآمد شرکت اصلی همراه اول را ۱۲ هزار ۱۹۷ میلیارد تومان عنوان کرد؛ رقمی که در مقایسه با عملکرد مالی سال گذشته‌ی همراه اول، با رشد ۱۵ درصدی همراه بوده است. سود شرکت اصلی همراه اول نیز ۳ هزار و ۱۴۹ میلیارد تومان عنوان شد که این رقم نیز در مقایسه با سود سال گذشته، با رشد ۱۰ درصدی همراه شده است.
مجمع عمومی همراه اول بر همین اساس سود هر سهم شرکت اصلی را ۳۲۸ تومان تعیین کرد؛ رقمی که با اعتراض برخی از سهام‌داران مواجه شد. حمید فرهنگ، مدیرعامل همراه اول نیز در پاسخ اشاره کرد که سود این اپراتور، ۸ درصد بیشتر از میانگین سودآوری شرکت‌های حاضر در بازار بورس بوده است.