تبیان، دستیار زندگی

پاسخ آیت الله شاه آبادی به درخواست شیخ حسین زاهد

مؤمن واقعی کسی است که نگاه به او یادآور خداوند متعال باشد و به نوعی ظاهر او و اعمالش انسان را به سمت معروف بخواند و ترس از انجام منکر را در انسان بوجود آورد و به تعبیر دیگر مؤمن واقعی آیت خداست.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :
شیخ حسین زاهد
خداوند متعال در قرآن می‌فرماید:

وَلْتَكُن مِّنكُمْ أُمَّةٌ یَدْعُونَ إِلَى ٱلْخَیْرِ وَیَأْمُرُونَ بِٱلْمَعْرُوفِ وَیَنْهَوْنَ عَنِ ٱلْمُنكَرِ (آل‌عمران/104)
باید از میان شما، جمعی دعوت به نیکی، و امر به معروف و نهی از منکر کنند

فرزند آیت‌الله شاه‌آبادی نقل می‌کند: بین شیخ محمدحسین زاهد و والد مرحوم ما (آیت‌الله شاه‌آبادی) رابطه و علاقه خاصی وجود داشت و ایشان غالباً مشکلات خود را با پدرم مطرح می‌کرد.

روزی این عالم بزرگوار که سراسر زهد و تقوا بود و چهره او یادآور خداوند متعال بود به من گفت: یک سؤالی دارم، می‌روی از پدرت بپرسی؟ گفتم شما بفرمایید حتماً خدمت ایشان عرض می‌کنم، شیخ حسین فرمود: به آقا بگو چشمانم خیلی ضعیف است و خوب نمی‌بینم لذا وقتی به بازار می‌آیم با مردم یا بعضی اوقات ناخواسته با زنان برخورد می‌کنم و متوجه نمی‌شوم، آیا صلاح می‌دانید از خانه بیرون نیایم تا این مشکل برایم پیش نیاید؟

وقتی من پیغام آقا را رساندم پدرم فرمود: می‌روی پیش شیخ محمدحسین زاهد و از جانب من می‌گویی، چهره شما در بین جامعه به خودی خود مردم را به خیر دعوت می‌کند و بیرون آمدن شما هم امر به معروف و نهی از منکر است ولو اینکه اتفاقاً با کسی برخورد کنید و اصلاً وجود شما در بیرون تبلیغ و ترویج دین مبین اسلام و معرفی روحانیت است.
منبع: خبرگزاری رسمی حوزه