تبیان، دستیار زندگی

امید معاون اول رئیس جمهور

معاون اول رئیس جمهور با بیان اینکه هیچ مسئله‌ای ایران را تهدید نمی کند و هیچ موضوعی در کشور نیست که قابل حل نباشد، گفت: فضای اقتصادی و سیاسی کشور باید به سمتی برود که آینده بهتری پیش روی جوانان تصویر شود.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :
جهانگیری
به گزارش تبیان به نقل از خبرگزاری فارس، اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور در نشست هم اندیشی با سمن های جوانان و احزاب که در سالن همایش های کمیته ملی المپیک برگزار شد، با بیان اینکه برخی جوان هراسی در جامعه را تشویق می کنند، اظهار داشت: آینده ایران را جوانان روشن می کنند و ما می توانیم از این نسل برای عبور از چالش های پیش رو استفاده کنیم.
وی افزود: استفاده از فرصت جوانی اقتضائاتی دارد که باید آنها را بپذیریم و افزایش نشاط جامعه یکی از آنهاست.
جهانگیری ادامه داد: اگر ما به خوبی فرصت های نشاط را در جامعه ایجاد نکردیم به دلیل ضعفی است که در مدیران وجود دارد زیرا جامعه جوان به فضای آزاد و امن نقد نیاز دارد.
معاون اول رئیس جمهور با بیان اینکه مهم ترین چیزی که جوان می خواهد حفظ حرمت اوست، گفت: نباید مداخله بیجا در زندگی جوانان صورت بگیرد باید کاری کنیم آینده در ذهن جوانان بهتر از امروز باشد.
وی تصریح کرد: هیچ مسئله ای ایران را تهدید نمی کند و هیچ موضوعی در کشور نیست که قابل حل نباشد اما شرط آن این است که اعتماد مردم را نسبت به آینده سلب نکنیم.
جهانگیری گفت: فضای اقتصادی و سیاسی کشور باید به سمتی برود که آینده بهتری پیش روی جوانان تصویر شود.
معاون اول رئیس جمهور خاطر نشان کرد: گفتگوی ملی و انسجام ملی بزرگترین نیاز امروز کشور است که لازم است جوانان در این موضوع الگو و پیشرو شوند.
وی بیان داشت: خیلی از مطالباتی که در این جلسه طرح شده است نباید مسئله کشور باشد و راه اصلاح، راه سخت و دشواری است.
جهانگیری با بیان اینکه دولت 200 هزار مدیر دارد، گفت: برخی مسائل کشور صرفا با جوانگرایی مدیران حل نمی شود اما ما اصرار داریم که حتما در بدنه مدیریتی دولت جوانان حضور داشته باشند و سطوح مختلف مدیریتی را مرحله به مرحله طی کنند. سی درصد مدیریت قرار است به زنان داده شود و در این خصوص به سرعت در حال پیشروی هستیم.
وی اضافه کرد: دغدغه های سیاسی و مطالباتی که توسط جوانان در این جلسه مطرح شد برخی درست است؛ هفته گذشته رئیس جمهور با قاطعیت گفت که بر سر وعده هایی که داده است، مانده و این وعده ها همچنان در دستور کار ما قرار دارد.
معاون اول رئیس جمهور گفت: ما نارسایی هایی داشته ایم و می توانستیم قوی تر عمل کنیم اما این به معنی خلف وعده نیست.
وی بیان داشت: همه در کشور علاقه مند هستند که مطالبات جوانان برآورده شود و همه در این مسیر حرکت می کنیم. برای احیای سازمان ملی جوانان نیز پیش از آغاز دولت دوازدهم لایحه اش به مجلس فرستاده شد اما مجلس به دلایلی در این حوزه کند عمل کرده و امیدواریم این مسئله به نتیجه برسد.
منبع:فارس