وب سایت موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان
وب سایت موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان
سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017

بهانه‌ها را کنار بگذارید...

نکاتی که کمک می‌کند همیشه برای ورزش کردن وقت داشته باشید

برای بیشتر ما انگار پیدا کردن فرصت برای ورزش کردن یکی از سخت‌ترین کارهای دنیاست. حتماً می‌دانید که باید ورزش کردن را در برنامه روزانه خود داشته باشید تا سالم بمانید اما چطور؟ در این مطلب چند راهکار عملی برایتان داریم تا فرصت ورزش کردن را پیدا کنید. با ما همراه باشید...
عکس نویسنده
عکس نویسنده
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :
ورزش کردن
خوشبختانه شما فرصت ورزش کردن دارید! و این اصلاً مسئله‌ی بزرگی نیست. همیشه وقت هست، فقط چیزی که نیاز دارید پیدا کردن فرصتی در بحبوحه‌ی مشغله‌های روزانه است، مشغله‌هایی که شامل بچه‌ها، کارتان، کارهای خانه و همسرتان می‌شود. اولین کاری که باید بکنید این است که یک نفس عمیق بکشید؛ دم و بازدم عمیق! خیلی مهم است که دچار استرس نشوید، حالا ادامه‌ی مطلب را بخوانید.

تا محل کارتان پیاده بروید

این یک ترفند ساده است که خیلی‌ها با شنیدن آن می‌گویند: چرا به فکر خودمان نرسید؟! اگر فاصله‌ی خانه تا محل کارتان خیلی دور نیست بهتر است اتومبیلتان را در پارکینگ باقی بگذارید و با پیاده روی هم ورزش کنید و هم از ترافیک فرار کنید. با این کار چیزی به‌جز کمی وقت از دست نمی‌دهید. فقط کافی است کمی زودتر از خواب بیدار شوید، ارزشش را ندارد؟ ضمناً می‌توانید در مسیر پیاده روی به موسیقی مورد علاقه‌تان نیز گوش دهید. اگر هم فاصله‌ی خانه تا محل کارتان خیلی زیاد است یک راهکار دیگر توصیه می‌کنیم: می‌توانید اتومبیل خود را نزدیک به محل کارتان پارک کنید و بقیه‌ی راه را پیاده بروید.

حواس‌پرت کن‌ها را خاموش کنید

کارهایتان را انجام داده‌اید و حالا شاید حدود 30 دقیقه کار خاصی ندارید و می‌خواهید یا پای تلویزیون بنشینید، یا در اینترنت دوری بزنید و وقت بگذرانید. همه‌ی ما این کارها را می‌کنیم اما آیا واقعاً نمی‌شود همین زمان را به ورزش کردن اختصاص دهیم؟ تلفن و تلویزیون و لپ‌تاپ و ... را فقط 30 دقیقه خاموش کنید و از این زمان برای نرمش کردن استفاده کنید.

زودتر از خواب بیدار شوید

همه‌ی ما عاشق رختخوابمان هستیم و دوست داریم تا آخرین فرصت ممکن در تختمان بمانیم و چند دقیقه هم که شده بیشتر بخوابیم. این دقیقه‌ها شاید هدیه‌ای از بهشت به نظر برسند اما واقعاً هیچ فایده‌ای ندارند، چون بالاخره مجبورید هر چه زودتر از رختخواب بیرون بیایید، پس چرا فرصت ورزش کردن را از دست بدهید؟ وقتی زودتر بیدار می‌شوید زمان بیشتری برای انجام کارهایتان دارید، از جمله ورزش!

با دوستانتان به پیاده روی بروید

به جای اینکه هر آخر هفته با دوستانتان به همان پاتوق‌های همیشگی بروید و همه چیز را تکرار کنید بهتر است کار متفاوتی انجام دهید و با آن‌ها به پیاده روی بروید یا بدوید. هنگام پیاده روی می‌توانید با هم گپ هم بزنید و بخندید.

وقت ناهار و استراحت ورزش کنید

دلیل واقعی اینکه بیشتر افراد نمی‌توانند فرصتی برای ورزش کردن پیدا کنند این است که ورزش کردن برایشان اولویت ندارد. اگر چیزی را در اولویت قرار ندهیم مطمئناً از لیست بایدهایمان خارج خواهد شد

برای خیلی از کارمندها زمان ناهار وقت ارزشمندی است، آن‌ها 60 دقیقه فرصت دارند و می‌توانند بهترین استفاده را از آن بکنند. اما آیا واقعاً این کار را می‌کنند؟ یا اینکه فقط می‌نشینند و می‌خورند و با گوشی‌هایشان بازی می‌کنند یا چت می‌کنند؟ 30 دقیقه از این زمان باارزش فرصت بسیار خوبی برای ورزش کردن است.

از پله‌ها استفاده کنید

آسانسور را فراموش کنید. اگر دو یا سه طبقه قرار است بالا و پایین کنید از پله استفاده کنید، شاید کمی بیشتر طول بکشد اما ورزش می‌کنید.

با بچه‌ها ورزش کنید

اگر بچه داشته باشید پیدا کردن زمان برای ورزش کردن کمی سخت‌تر خواهد بود اما چرا همراه بچه‌ها ورزش نکنید؟ البته نمی‌توانید کودک سه ساله‌تان را تشویق کنید که با شما اسکوات برود اما می‌توانید با هم به پارک بروید و کمی با هم بدوید و توپ بازی کنید و خوش بگذرانید.

هنگام تلفن صحبت کردن یا تماس‌های تصویری هم می‌توانید ورزش کنید!

نمی‌گوییم وقتی با تلفن حرف می‌زنید دراز و نشست بروید! اما فرض کنید تماس شما قرار است نیم ساعت طول بکشد، چرا در همین فرصت دمبل نزنید؟ یا روی تردمیل راه نروید؟ اگر در خانه دوچرخه ثابت دارید که چه بهتر!

بهانه‌ها را کنار بگذارید

بهانه‌ها همیشه پیدا می‌شوند تا قانعتان کنند که وقتی برای ورزش کردن ندارید. اگر واقعاً هنوز درگیر این بهانه‌های ریز و درشت هستید وقت آن رسیده که رهایشان کنید وگرنه واقعاً فرصت ورزش کردن را پیدا نخواهید کرد! باید باور کنید که همیشه زمانی برای نرمش و ورزش وجود دارد.

ورزش کردن را در اولویت بگذارید

دلیل واقعی اینکه بیشتر افراد نمی‌توانند فرصتی برای ورزش کردن پیدا کنند این است که ورزش کردن برایشان اولویت ندارد. اگر چیزی را در اولویت قرار ندهیم مطمئناً از لیست بایدهایمان خارج خواهد شد. چیزی که در صدر لیست بایدها قرار بگیرد هرگز نادیده گرفته نمی‌شود و هر کاری که بتوانید می‌کنید تا آن را انجام دهید.

مشاوره
مشاوره
اگر در خصوص این موضوع سوالی داشتید، به مشاوره تبیان مراجعه نمایید .
تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین