تبیان، دستیار زندگی

ورزش کامل در نماز تداعی شده است

راهی برای دفع امواج الکترومغناطیسی از بدن

به طور شگفت آوری مشاهده می شود در مراکز ورزشی و عمومی هلند تصاویری قرار گرفته که تطبیق دارند با حرکاتی که ما مسلمان ها در نماز آن ها را انجام می دهیم. به طوری که در آن جا از مردم خواسته شده که حتما از این حرکات روزی سه بار و هر بار ده دقیقه همراه با حرف‌های آرامش دهنده یا خواندن شعر انجام دهند اما در واقع این‌‌ همان حرکاتی است که خداوند بر مسمانان واجب کرده است.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

راهی برای دفع امواج الکترومغناطیسی از بدن

یکی از مظاهر خداپرستی و خضوع در برابر هستی بخش عالم سجده کردن است. در نسل امروز بسیار شنیده می شود که از علت احکام و دستورات دین سؤال می کنند.
در پاسخ به این عزیزان همیشه گفته شده که علم بشر بسیار محدود و ناقص است و دست نیافتن بشر به علت بسیاری از احکام دلیل بر نبود حکمتی برای این موارد نیست.
به فراخور موضوع این مقاله حکمتی هر چند ناقص و ناچیز از فواید و حکمت های سجده را که علم امروز به آن رسیده با هم مرور می کنیم. 

بهترین راه که پیشانی تان را بر خاک بگذارید حالتی است که رو به مرکز زمین باشید چرا که در این حالت امواج الکترومغناطیس بهتر تخلیه خواهد شد. و بیشتر تعجب خواهید کرد وقتی بدانید بر اساس اصول علمی ثابت شده که مکه مرکز زمین است.

بنابراین سجده در نماز بهترین راه برای تخلیه سیگنالهای مضر از بدن است !


به طور شگفت آوری مشاهده می شود در مراکز ورزشی و عمومی هلند تصاویری قرار گرفته که تطبیق دارند با حرکاتی که ما مسلمان در نماز آن ها را انجام می دهیم. به طوری که در آن جا از مردم خواسته شده که حتما از این حرکات روزی سه بار و هر بار ده دقیقه همراه با حرف‌های آرامش دهنده یا خواندن شعر انجام دهند اما در واقع این‌‌ همان حرکاتی است که خداوند بر مسمانان واجب کرده است.

نماز


فواید نماز


چرا نماز

به راستی چرا اروپایی‌ها به این نتیجه رسیده‌اند که نماز برای سلامت انسان مفید است؟ چرا گاهی مسلمانان حرکاتی را که خداوند برای ما واجب کرده بی‌توجهی را پیشه می‌کنند؟

گرچه نگاه ما به اعمال عبادی فقط از جنبه تاثیرات فیزیکی محض آن نیست اما محققان اروپایی طی تحقیقات خود به این نتیجه رسیده‌اند که یکی از تاثیرات نماز می‌تواند فواید فیزیکی باشد و البته مطمئنم که این تاثیرات فیزیکی را مرتبط با تاثیرات روحی و روانی آن بر انسان دانسته‌اند.

ورزش کامل در نماز تداعی شده است
ورزش‌های مختلف هر یک تاثیرات مثبتی برای ورزشکار دارد اما از نگاه خداوند ورزش کامل در نماز تداعی شده است، گرچه نگاه اصلی خداوند، طاعت و عبادت است اما نماز دارای آنچنان اثرات مثبت برای سلامتی است که می‌بینیم دانشمندان اروپایی بعد از هزار و چهارصد سال به این موضوع رسیده‌اند.

نماز تنها غذای روح نیست

برخی از کارشناسان معتقدند نماز خواندن تنها غذای روح انسان نیست , بلکه جسم انسانها را نیز تقویت می کند و آنها را در مبارزه با مشکلات روزمره یاری می دهد. 
سجده ستون مهره های بدن را تقویت کرده و دردهای سیاتیک را آرام می کند.
سجده همچنین باعث افزایش جریان خون در سر شده که این امر با تغذیه این غدد باعث حفظ شادابی , زیبایی و طراوت پوست می شود.
سجده باعث آسودگی و آرامش در فرد شده و عصبانیت را تسکین می دهد. 

بررسی های علمی ای که در مرکز تکنولوژی پرتو افکنی ملی قاهره انجام شده تأکید بر این دارد که : سجده کردن برای خدا انسان را از مبتلا شدن به ورم و آماسهای سرطانی حفظ می کند. همانطور که از زن حامله و معلولیت هایی که متوجه جنینش می شود حفظ می نماید، علاوه بر این انسان را از امراض متعدد جسمی و روحی مصون می دارد.

در بررسی دین‌های ماقبل اسلام درمی‌یابیم از جمله مشترکات آن‌ها با دین اسلام سر به سجده گذاشتن است؛ سجده کردن گذشته از اینکه حداقل نشانه بندگی است، از منظر علمی هم جای بحث دارد، در واقع وقتی فردی سر به سجده می‌گذارد، سیستم گردش خون و حوزه مغناطیسی بدنش بهتر عمل کرده و بارهای الکتریکی منفی از او تخلیه می‌شود.


سجده راه دفع امواج الکترومغناطیسی

بدن شما به طور روزانه مقدار زیادی امواج الکترومغناطیس دریافت می کند. شما امواج الکترو مغناطیس را از طریق تجهیزات الکتریکی که استفاده می کنید و نمی توانید کنار هم بگذارید و ناخواسته این امواج را دریافت می کنید.

با گذاشتن پیشانی تان بیشتر از یک بار بر زمین، زمین امواج الکترومغناطیس مضر را تخلیه خواهد کرد! این شبیه زمین کردن ساختمانهایی است که احتمال برخورد سیگنالهای الکتریکی (مانند رعد و برق) وجود دارد تا امواج از طریق زمین تخلیه شود. بنابراین سر را بر خاک بگذارید تا امواج الکتریکی مثبت تخلیه شود!

آنچه این تحقیق را بیشتر شگفت انگیز می کند: بهتر است که پیشانی تان را بر خاک بگذارید!

و آنچه شگفت انگیزتر است اینکه: بهترین راه که پیشانی تان را بر خاک بگذارید حالتی است که رو به مرکز زمین باشید چرا که در این حالت امواج الکترومغناطیس بهتر تخلیه خواهد شد و بیشتر تعجب خواهید کرد وقتی بدانید بر اساس اصول علمی ثابت شده که مکه مرکز زمین است.
بنابراین سجده در نماز بهترین راه برای تخلیه سیگنالهای مضر از بدن است !

در بررسی دین‌های ماقبل اسلام درمی‌یابیم از جمله مشترکات آن‌ها با دین اسلام سر به سجده گذاشتن است؛ سجده کردن گذشته از اینکه حداقل نشانه بندگی است، از منظر علمی هم جای بحث دارد، در واقع وقتی فردی سر به سجده می‌گذارد، سیستم گردش خون و حوزه مغناطیسی بدنش بهتر عمل کرده و بارهای الکتریکی منفی از او تخلیه می‌شود.کلام آخر

 نمونه‌های مشابه آنچه در این مقاله بیان شد زیاد است اما گاهی مسلمانان به کلام امامان معصوم(علیهم السلام) خود شک کرده در حالی‌که در آن سوی مرز‌ها پژوهشگران غربی دستورات اسلام را در قالب یک نظریه علمی به کل دنیا پخش می‌کنند؛ و این ها در حالی است که امام محمد باقر(علیه السلام) فرموده‌اند؛ هر سوالی دارید بپرسید، ما پاسخ آن را از قرآن برای شما می‌آوریم، قرآن کتاب مکتوبی است که نسخه جاودانه برای همه انسان‌ها در همه زمان‌ها را دارد.

نکته دیگر آن که طبق نظر همه مراجع ما برای این فواید سجده نکنیم بلکه فقط برای رضای خدا و عبودیت او سجده میکنیم و اگر برای این فواید سجده کنیم این سجده (در نمازهای واجب) صحیح نیست.

منابع:
کانال مرکزی طب اسلامی آیت الله تبریزیان
سایت تسنیم
پورتال نماز
مشاوره
مشاوره
در رابطه با این محتوا تجربیات خود را در پرسان به اشتراک بگذارید.