تبیان، دستیار زندگی

لاله های روحانی؛

روحانی شهید حجت الاسلام و المسلمین ذبیح‌الله کرمی

روحانی شهید حجت الاسلام و المسلمین ذبیح‌الله کرمی فرزند شکرالله،در سال 1330 در میان خانواده‌ای مذهبی و متدین در روستای قمشه از توابع کرمانشاه متولد شد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :
 
ذبیح‌الله کرمی
در مسیر رشد و شکوفایی علمی
وی علوم قرآنی را نزد پدرش فرا گرفت و تحصیلات ابتدایی را در دبستان اسلامی با موفقیت سپری کرد. سپس با تشویق پدر و علاقه وافر  به فراگیری علوم دینی وارد حوزه علمیه کرمانشاه شد و پس از مدتی برای ادامه تحصیل به شهرستان  قم هجرت کرد و در مدارس مختلفی  از جمله مدرسه آیت الله گلپایگانی(ره)، مدرسه فیضیه و مدرسه حقانی،نسبت به کسب معارف،ادبیات صرف و نحو و منطق همت گماشت وبه دلیل محسنات فراوانش مورد توجه شهید آیت الله قدوسی قرار گرفت.

همیشه با لباس روحانی فعالیت می کرد
شهید کرمی در دوران انقلاب علیه رژیم طاغوت فعالیتی گسترده داشت که از آن جمله می توان به سفرهای متعدد به استان های کردستان، کرمانشاه و خوزستان برای تهیه اسلحه و تجهیزات نظامی اشاره کرد. وی همواره در مبارزات خود، با لباس مقدس روحانیت حاضر می‌شد تا سایرین بدانند روحانیون طلایه‌داران این نهضت هستند.

آن روحانی مجاهد، پس از دستگیری توسط رژیم شاه، در زندان نیز دست از مبارزه برنداشت در عین این که بیشتر اوقات خود را صرف دعا و نیایش می‌کرد تا جایی که از سوی شهید قدوسی در کلاس اخلاق به عنوان فردی نمونه شناخته شد. شهید کرمی در انجام عبادت ها و فرائض دینی، خلوص ویژه‌ای داشت و در زمره اهل تهجد و شب زنده‌داری به شمار می رفت.

بخشی از وصیت نامه
در قسمتی از وصیتنامه این شهید عزیز می‌خوانیم:
«از شهیدان راه اسلام شرمگینانه عذر خواهی نموده و شاکر خواهم بود، اگر این روسیاه را هم به خیل خونبار و کاروان پر کرامت خود بپذیرند.»

در مسیرخدمت گزاری به پابرهنگان
وی پس از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی در مسؤولیت‌های متعدد و مهم قضایی و فرهنگی کشور خدمات شایسته‌ای ارائه نمود و برای حفظ دستاوردهای نظام اسلامی به عضویت بسیج درآمد و بارها در جبهه‌های جنگ تحمیلی حضور یافت. سرانجام در آخرین حضور حماسه ساز خویش در هفتم مرداد ماه سال 1367 در منطقه عملیاتی مرصاد به نور ابدی و سرچشمه لایزال هستی پیوست و پیکر مطهرش در کنار سایر شهیدان آرام گرفت.منبع: خبرگزاری رسمی حوزه