سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
همه‌ی آنچه لازم است در مورد ویروس کرونای جدید (COVID-19)، بدانید و بخوانید و بپرسید و ببینید

بهداشت روانی با نگرش به منابع اسلامی

بهداشت روانی؛ با نگرش به منابع اسلامی به قلم محمد صادق شجاعی ،محمد رضا سالاری فر و گروهی از مولفان رتبه برگزیده گروه علمی علوم تربیتی و روانشناسی را کسب کرد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :
 بهداشت روانی با نگرش به منابع اسلامی
كتاب حاضر با هدف بررسی برداشت جدید از بهداشت روانی، آن را فراتر از نبود بیماری‌‌های روانی و در یك معنا ارتقای كارآیی و شكوفاسازی استعدادهای انسان‌ها می‌داند.

الگوی مورد پذیرش این كتاب، همه‌ی جنبه‌های زیستی، روانی، اجتماعی و دینی انسان را در بر می‌گیرد. نویسندگان ابتدا تعاریف و حوزه‌ی بهداشت روانی را بررسی می‌كنند و الگوی زیستی روانی اجتماعی معنوی را مبنای سلامت روانی می‌دانند.

روی‌آوردهای روان‌شناسی، اخلاقی و دینی به شخصیت سالم در ادامه مورد بررسی قرار می‌گیرد و شخصیت سالم در قالب سه رابطه‌ی سالم و سازگار فرد با خداوند، خویش و دیگران تعریف می‌شود كه رابطه‌ی فرد با خداوند، وحدت‌بخش و انسجام‌دهنده‌ی جنبه‌های مختلف وجودی است. نگارندگان پس از توجه به نقش نیازهای زیستی، روان‌شناسی و معنوی در سلامت روانی، به بررسی رابطه‌ی انسان با خدا و نقش آن در بهداشت روانی و واكاوی عوامل مخلّ بهداشت روان می‌پردازند.

مطالب فصول بعد به تأثیر خانواده در سلامت روانی و بهداشت روانی، تأثیر محیط زیست، تأثیر تكنولوژی و نقش مهم رفاه اقتصادی در بهداشت و سلامت روانی، مسائل آموزشی و وضعیت سازگاری افراد در مراحل مختلف آموزشی و نیز نقش حكومت و نهادهای اجتماعی در سلامت روانی و تأثیر مهم رسانه‌ها در این زمینه اختصاص دارد.منبع: خبرگزاری رسمی حوزه
تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین