وب سایت موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان
وب سایت موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان
سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017

حجت‌الاسلام ماندگاری:

ایمان و اعتقاد کامل به خدا و قیامت حضرت ابوالفضل را باب‌الحوائج کرد

حجت‌الاسلام ماندگاری گفت: اتصال به خدا عامل آرامش زندگی است باب‌الحوائج بودن حضرت ابوالفضل(ع) نتیجه ایمان و اعتقاد کامل حضرت به خدا و قیامت است.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :
ماندگاری
حجت‌الاسلام مهدی ماندگاری استاد حوزه علمیه در مراسم جشن میلاد حضرت ابوالفضل(ع) که در مسجد جامع امام سجاد(ع) برگزار شد، گفت: امام حسین(ع) در سخت‌ترین واقعه تاریخ یعنی عاشورا و گودی قتلگاه اعلام کرد که خداوندا من راضی به رضای تو و تسلیم امر تو هستم، اتصال امام به خداوند سبب آرامش او در سخت‌ترین شرایط عاشورا بود.

وی افزود: هر کس می‌خواهد آرامش داشته باشد اتصال به خدا را در زندگی خود زیاد کند چراکه یاد خدا قلب انسان را آرام می کند، ثروت آسایش می آورد اما آرامش نمی‌آورد.

حجت‌الاسلام ماندگاری با بیان اینکه میلاد امام حسین(ع) یک شعار به ما می‌دهد که آرامش فقط در پرتو ارتباط با خداوند است، عنوان کرد: یکی از ابزار ارتباط با خدا نماز است که انسان را به خدا وصل می‌کند، آن را به فرزندان خود آموزش دهیم.

استاد حوزه علمیه ادامه داد: مسجد بیت الله است و انسان را آرامش می‌دهد در روایت است که مسجد برای مومن همچون دریا برای ماهی آرامش بخش است.

وی افزود: یکی دیگر از ابزار آرامش قرآن کلام خداوند است، هرکس با قرآن انس بگیرد آرامش او بیشتر می‌شود، همچنین اهل‌بیت(ع) ولی الله هستند هر کس با آنها بیشتر ارتباط داشته باشد آرامش بیشتری خواهد داشت.

حجت‌الاسلام ماندگاری گفت: واجبات امر الهی است هر کس به آن عمل کند آرامش کسب خواهد کرد، همچنین خلوت با خدا هنگام سحر به انسان آرامش می‌دهد بسیاری از افراد آنچه گرفتند از خلوت در سحر بوده است.

استاد حوزه علمیه با بیان اینکه شب عاشورا شب بحران بود، اظهار داشت: ما در بحران مدیریت نداریم به عنوان مثال برای زلزله‌زده‌ها کنسرت موسیقی اجرا می‌کنیم در حالیکه اصلا سبب آرامش آنها نمی‌شود،  شب عاشورا شب زلزله برای امام حسین(ع) و یارانش بود ایشان از دشمن فرصت گرفتند که نماز و قرآن بخوانند و با خدا خلوت داشته باشند.

وی درباره رمز ولادت و شهادت امام حسین(ع) ابراز کرد: رمز این است که اگر در بحرانی‌ترین اتفاقات متصل به خدا باشید شما آرامش خود را از دست نخواهید داد؛ افراد زیادی بودند که امکانات و رفاه فراوان داشتند اما به آرامش نرسیدند چراکه امکانات آرامش نمی‌آورد بلکه اتصال به خداوند است که برای انسان ایجاد آرامش می‌کند.

حجت‌الاسلام ماندگاری درباره پیام ولادت حضرت ابوالفضل(ع) گفت: نام دیگر حضرت ابوالفضل(ع) باب‌الحوائج است به این دلیل که ایشان به خدا و قیامت ایمان و اعتقاد کامل داشت و می‌دانست که در معامله با خدا هیچ ضرری نخواهد کرد.

استاد حوزه علمیه افزود: وقتی شخصی از دنیا می‌روند عده‌ای دنبال جنازه او می‌افتند و می‌گویند که او حوائج ما را برآورده می‌کرد پس او نیز در درجه‌ای از باب‌الحوائج قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه حضرت ابوالفضل(ع) هیچ کس را به اندازه خدا باور نکرد و هر کس به خدا اعتما کند باب الحوائج می‌شود، ابراز کرد: خدا در قرآن فرمودند اگر هر کس برای خدا انفاق کند دو برابر، چند برابر گاهی ده برابر و حتی در جایی تا 700 برابر سود می‌دهد اگر این را باور داشتیم برای کمک به فقرا و ضعفا مسابقه می‌گذاشتیم.

حجت‌الاسلام ماندگاری با بیان اینکه هر قراردادی با خدا بنویسم در آن سود است، اظهار داشت: در ازدواج و تکثیر اولاد با خدا معامله کنید گره گشایی زندگی دیگران باشید، خداوند خیلی وقت‌ها ما را امتحان می‌کند.

 استاد حوزه علمیه با بیان اینکه ایمان به قیامت انسان را باب الحوائج می‌کند، عنوان کرد: قرار نیست که همه خواسته‌های ما را در دنیا بدهد ، حضرت عباس(ع) قیامت را باور داشت که آن همه بلا را تحمل کرد.

وی افزود: خداوند قاضی روز قیامت است هر کس گره مومنی را در دنیا باز کند خداوند گره کار او را در قیامت باز می‌کند، 40 سال از جمهوری اسلامی گذشته اگر ما قیامت را کامل باور داشتیم  دیگر در کشور فقیر نداشتیم.

حجت‌الاسلام ماندگاری با استناد به آیه  83 سوره قصص، اظهار داشت: هر کس قیامت را باور کند هیچ پاداشی در دنیا نخواهد خواست، در کربلا امام حسین(ع) بعد از شهادت علی اصغر گفت هرچه داشتم دادم و دیگر چیزی باقی نمانده است، امام حسین(ع) و حضرت ابوالفضل(ع) در کربلا هرچه داشتند دادند.

استاد حوزه علمیه گفت: در زندگی خانوادگی بر بداخلاقی همسر صبر کنید خداوند در قیامت جبران می‌کند.

وی افزود: امروز برخی مسوولان طوری رفتار می‌کنند که گویا قیامتی در کار نیست در حالیکه خسارت بزرگی را برای خود فراهم می‌کنند.

 حجت‌الاسلام ماندگاری با بیان اینکه امروز بسیاری می‌خواهند مردم را ناامید کنند دستاوردهای نظام را کوچک می‌کنند، خاطرنشان کرد: هرکس پشتیبان او خدا باشد در زندگی او ناامیدی وجود ندارد، پیامبر(ص) یک نفره به خدا پیوند خورده و برای او کار کرد، امام سجاد(ع) بعد واقعه عاشورا یک نفره برای خدا شروع کرد با 35 سال امامت همچون پیامبر(س) کار را از صفر شروع کردند.

منبع:  خبرگزاری شبستان
مشاوره
مشاوره
اگر در خصوص این موضوع سوالی داشتید، به مشاوره تبیان مراجعه نمایید .
تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین