سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
مدیر كل محیط زیست استان تهران می‌گوید، بیش از 80 درصد صنایع تهران مجوز زیست‌محیطی ندارند. این در حالی است كه تا كنون 542 هزار واحد تولیدی، صنعتی، خدماتی و تجاری در استان تهران شناسایی شده...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

80 درصد صنایع تهران مجوز زیست‌محیطی ندارند  

مدیر كل محیط زیست استان تهران می‌گوید، بیش از 80 درصد صنایع تهران مجوز زیست‌محیطی ندارند.این در حالی است كه تا كنون 542 هزار واحد تولیدی، صنعتی، خدماتی و تجاری در استان تهران شناسایی شده كه از این تعداد بیش از 1600 واحد صنعتی آلاینده در كلان شهر تهران مشغول فعالیت‌اند.

آلودگی هوا با دود صنایع

به گزارش همشهری، آلودگی هوا، همواره یكی از چالش‌های مهم مدیریت شهری، كلان شهر تهران بوده است. این معضل گاه تا آنجا پیش رفته است كه مدیران شهری تنها راه كاهش عوارض آن را تعطیلی مدارس اعلام كرده‌اند.

از سوی دیگر بر اساس برنامه چهارم توسعه، صنایع آلاینده به ویژه دودكش‌های بزرگ واحدهای تولیدی و صنعتی به منظور كاهش آلودگی، باید حداكثر تا پایان برنامه چهارم توسعه به سیستم‌ پایش لحظه‌ای مجهز شوند، در حالی كه بنا به اظهار مدیر كل محیط‌ زیست استان تهران، تاكنون تنها واحد هفتم سیمان تهران به این سیستم مجهز شده و در این میان شركت سیمان آبیك به دلیل آلایندگی بالا به مراجع قضایی معرفی شده است.

مدیركل محیط‌ زیست استان تهران با اشاره به اینكه برای نخستین بار پایش منطقه‌ای صنایع در استان آغاز شده، به ایسنا گفته است: از این پس با كمك واحدهای گشت محیط ‌زیست، صنایع استان به صورت منطقه‌ای مورد پایش قرار می‌گیرند كه در اولین گام، این طرح در شهرستان نظر آباد به مرحله اجرا درآمده است.

بزرگیان با تاكید بر اینكه اداره كل محیط زیست استان تهران، 46 هزار واحد تولیدی، صنعتی و كارگاهی را شناسایی و پایش كرده، افزوده است: از این تعداد 17 هزار و 500 واحد با مجوز وزارت صنایع و معادن، تعدادی نیز با مجوز وزارت بازرگانی تأسیس شده‌اند، اما بقیه بدون مجوز سازمان محیط‌ زیست مشغول فعالیت هستند.

چندی پیش اخباری مبنی بر لغو ممنوعیت استقرار صنایع در داخل محدوده ی 120 كیلومتری تهران از سوی منابع مختلف منتشر شد، خبری كه مدیركل محیط ‌زیست تهران بدون هیچ گونه اظهارنظری درباره آن، اعلام كرده است تاكنون هیچ بخشنامه‌ای در این خصوص دریافت نكرده است.

منبع:همشهری

* مطالب مرتبط:

ویژه نامه روز طبیعت

ویژه نامه روز درخت كاری

اهمیت هوای پاک

آلودگی هوا همچنان قربانی می گیرد

افزایش شدید آلودگی هوای تهران و راه كارهای تغذیه ای 

بررسی نقش موثر تغذیه در کاهش عوارض ناشی از آلودگی هوا

روزهای آلودگی هوا بیشتر مایعات بنوشید

آلودگى هوا و اثرات احتمالى آن بر سلامتى

ورزش كردن در هوای آلوده

توان استقامتی ورزشكاران در محیط های آلوده كاهش می یابد

فاجعه گرم شدن زمین

تاثیر فعالیت‌های بشری در تغییرات آب و هوا

مطالبات زیست‌محیطی، مدعی‌العموم ندارد

مهم‌ترین رویدادهای زیست‌محیطی ایران در سال 85

پایتخت، میزبان طرح‌های زیست‌محیطی

گامی برای اشعه حفظ محیط زیست

مشاوره
مشاوره
اگر در خصوص این موضوع سوالی داشتید، به مشاوره تبیان مراجعه نمایید .
تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین