تبیان، دستیار زندگی

حضرت آیت الله علوی گرگانی:

مبلغان نسبت به وضعیت زندانیان بی تفاوت نباشند

لازم است برای افرادی که به هر دلیلی وارد زندان شدند، بنابر جرمشان تفکیک صورت گیرد تا شخصیت و آبروی آنها حفظ شود.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :
علوی گرگانی
 

به گزارش خبرنگارخبرگزاری «حوزه»، حضرت آیت الله علوی گرگانی پیش از ظهر امروز در دیدار مسئولین اداره کل زندان قم، گفتند: هدف از بعثت انبیاءالهی این بوده که مردم از گمراهی بیرون بیایند و سعادتمند شوند.

معظم له بیان داشتند: اصل اولیه بشر جهالت است، اما برای از بین بردن جهالت ابزاری را در اختیار بشر قرار داده تا رهنمود و هدایت شود.

ایشان افزودند: هادی و هدایت کننده خدای متعال است و این هادیان هم دارای کتاب های هدایت‌گر هستند.

حضرت آیت الله علوی گرگانی گفتند: اگر خدا قصد هدایت بشر را داشته این از باب قاعده لطف است و بعد از انبیاء، هادیان دیگری جانشین کرده تا زمین از هادی خالی نباشد و مربیان بشر باشند.

معظم له با بیان اینکه هادیان در مقابل همه افراد و حتی زندانیان رسالت دارند و مبلغان نسبت به وضعیت  زندانیان بی تفاوت نباشند، افزودند: قطعا در برابر این هادیان مخالفانی خواهند بود ولی مخالفت نباید باعث شود مبلغ دست از پیام رسانی خود بردارد. به مرور زمان پیام دین و سخنان حق در درون مخالفان دین اثر خواهد گذاشت.

ایشان بیان کردند: نکته ای که باید مسئولین زندانها توجه کنند، این است که برای زندانیان، ارزش قائل باشند و همه  آنها را در یک جای واحد قرار ندهند.

حضرت آیت الله علوی گرگانی گفتند: لازم است برای افرادی که به هر دلیلی وارد زندان شدند، بنابر جرمشان تفکیک صورت گیرد تا شخصیت و آبروی آنها حفظ شود.


منبع: خبرگزاری حوزه
مشاوره
مشاوره
در رابطه با این محتوا تجربیات خود را در پرسان به اشتراک بگذارید.