• مشکی
  • سفید
  • سبز
  • آبی
  • قرمز
  • نارنجی
  • بنفش
  • طلایی
  • تعداد بازديد :
  • دوشنبه 1397/01/27 ساعت 14:45
  • تاريخ :

نصرالله: اوضاع سوریه به سود سودجویان تغییر نمیکند

شاهد شکل جدیدی از استکبار آمریکایی بودیم، البته جبهه استکبار بداند که اوضاع سوریه به سود آمریکا و رژیم صهیونیستی تغییر نخواهد کرد.

 
نصرالله: اوضاع سوریه به سود سودجویان تغییر نمیکند
به گزارش تبیان به نقل از روزنامه اطلاعات؛ سرویس خارجی: دبیر کل حزب الله لبنان با اشاره به تجاوز نظامی غرب به سوریه گفت: شاهد شکل جدیدی از استکبار آمریکایی بودیم، البته جبهه استکبار بداند که اوضاع سوریه به سود آمریکا و رژیم صهیونیستی تغییر نخواهد کرد.
سید حسن نصرالله در همایش انتخاباتی حزب‌الله در شهرک «مشغره» در منطقه بقاع لبنان به حمله آمریکا، انگلیس و فرانسه به نقاطی در سوریه اشاره کرد و گفت: طی روزهای گذشته و در مقابل تهدیدات ترامپ، تا پیش از صبح شنبه، کل جهان در نگرانی به سر می‌برد و در مقابل نیز اسرائیل و برخی کشورهای منطقه و گروههای مسلح در سوریه برای خود آرزوها و آمالی می‌پروراندند.

سید حسن نصرالله گفت: ما حمایت سیاسی، معنوی و مردمی از فهرست «فردای بهتر» در حوزه انتخابیه بقاع غربی و راشیا را اعلام می کنیم.


سید نصرالله ادامه داد: ما شاهد نوع جدیدی از استکبار آمریکا بودیم؛ چرا آمریکا در صبح شنبه حمله را انجام داد؟ چون روز شنبه قرار بود اولین هیأت از سازمان منع گسترش سلاح‌های شیمیایی به سوریه برسند و تیم دوم نیز روز یکشنبه و از خاک منطقه مورد نظر در سوریه و مکان و افراد، تحقیق به عمل آورد و از آن‌جایی که ترامپ و رئیس‌جمهور فرانسه می‌دانستند حمله شیمیایی واقعیت ندارد و نمایش است و به خصوص ترامپ از نمایشی بودن حمله شیمیایی با خبر بود و قبل از رسیدن هیأت تحقیق، اقدام به حمله کردند و منتظر شورای امنیت نماندند و ما اینجا نوع دیگری از استکبار آمریکا را دیدیم. وی افزود: فرانسه و انگلیس نیز بعنوان سیاهی لشگر آمدند تا گفته نشود که آمریکا تنهاست؛ حجم اهدافی که به آن‌ها حمله شد در حدی نبود که نیاز به این ائتلاف [سه‌گانه] باشد ما تمامی احتمالات را در نظر گرفتیم و هر آن‌چه را که می‌خواستیم بدانیم را تحلیل کردیم، تمامی فرضیات وارد بود چرا که معلوم نبود ترامپ چه تصمیمی می‌گرفت. دبیرکل حزب‌الله همچنین از پدافند هوایی سوریه نیز تمجید کرد و گفت که پدافند هوایی توانست تعداد بالایی از موشک‌ها را ساقط کند و البته برخی از آن‌ها نیز به هدف خوردند. وی ادامه داد: همین‌ که نظامیان سوری در سنگرها و مکان خود باقی ماندند نشان از شجاعت آن‌هاست و ما این روحیه و شجاعت را قدر می‌نهیم.

وی در ادامه خواهان حضور گسترده حامیان حزب الله در پای صندوقهای رای انتخابات پارلمانی لبنان در ششم ماه مه شد .سید حسن نصرالله گفت: ما حمایت سیاسی، معنوی و مردمی از فهرست «فردای بهتر» در حوزه انتخابیه بقاع غربی و راشیا را اعلام می کنیم. دبیر کل حزب الله گفت: دشمن صهیونیستی برای رسیدن به بیروت یا دمشق باید از دشت‌های بقاع عبور کند و اسرائیل پس از تجربه‌های بسیار در مواجهه با مقاومت، ترسوتر از آن است که تانک‌ها و سربازانش را به بقاع غربی یا جنوب بیاورد.
منبع: روزنامه اطلاعات
UserName
x