تبیان، دستیار زندگی
رییس‌جمهور با بیان این كه " جنگ روانی دشمنان تاثیری بر اراده ملت ایران نخواهد داشت." گفت: خطاب به قدرت‌های زورگو تاكید كرد: تلاش‌های مذبوحانه شما مطلقا بر روی حركت ملت ایران اثر نمی‌گذارد. ملت ایران برای قلدری‌های شما ارزشی قایل نیست و ارزشی قائل ...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

گزارش سفر استانی رئیس جمهور به اصفهان

گزارش سفر استانی رئیس جمهور به اصفهان

رییس‌جمهور با بیان این كه " جنگ روانی دشمنان تاثیری بر اراده ملت ایران نخواهد داشت." گفت: خطاب به قدرت‌های زورگو تاكید كرد: تلاش‌های مذبوحانه شما مطلقا بر روی حركت ملت ایران اثر نمی‌گذارد. ملت ایران برای قلدری‌های شما ارزشی قایل نیست و ارزشی قائل نخواهد بود. دكتر محمود احمدی‌نژاد عصر روز شنبه در ادامه‌ سومین روز از سفر استانی خود به اصفهان در جمع مردم شهرستان برخوار و میمه هم‌چنین با بیان این‌كه " زورگویان در حال حاضر به ملت ایران می‌گویند كه دست از مسیر توحید بردارید، دست از ایمان،‌استقلال، منافع و دستاوردهای خود بردارید و تابع امیال و خواسته‌های مادی ما شوید" ادامه داد: ملت ایران به این دعوت‌ها اهمیت نمی‌دهد. قدرت‌های زورگو نمی‌توانند امیال شیطانی و زیاده‌خواهی خود را به ملت ایران تحمیل كنند. ملت ایران مسیر عزت و پیشرفت را در پیش گرفته و این مسیر را با استحكام ادامه می‌دهد. رییس‌جمهور گفت: شما برای تحمیل نظرات خود به ملت ایران از قدرت تبلیغاتی و جنگ روانی خود استفاده می‌كنید در صورتی كه ملت ایران متكی به قدرت خداوند است و خداوند بالاترین قدرت است. رییس‌جمهور با بیان این‌كه " ملت ایران راه خود را محكم و با اقتدار ادامه می‌دهد" به اهمیت ساختن ایران اسلامی اشاره كرد و گفت: سهم جوانان این شهرستان از تسهیلات ارزان‌قیمت بیش از صد میلیارد تومان است كه من امیدوارم مسوولان این تسهیلات را به سرعت در اختیار جوانان قرار دهند تا جوانان به وسیله‌ آن كارخانه و مزارع در این شهرستان ایجاد كنند. وی همچنین به ایجاد پروژه قطار شهری برای شهرستان‌های زرین‌شهر، فولادشهر، شاهین‌شهر، خورزوق و بهارستان اشاره كرد و اظهار داشت: ان‌شاءالله قطار سریع‌السیر برقی در این شهرستان احداث خواهد شد. وی همچنین گفت: ان‌شاءالله در مورد آب كشاورزی و آب آشامیدنی این شهرستان نیز تصمیم مناسبی گرفته خواهد شد. رییس‌جمهور همچنین در پایان به بحث تكمیل و تجهیز مراكز دانشگاهی در این شهرستان اشاره كرد و گفت: ان‌شاءالله دو مجموعه ورزشی جداگانه برای دختران و پسران این شهرستان ساخته خواهد شد.

گزارش سفر استانی رئیس جمهور به اصفهان

سفر رییس‌جمهور به استان اصفهان در روز یكشنبه و دوشنبه نیز ادامه خواهد داشت. رییس‌جمهور در جمع مردم كاشان نیز گفت: قدرت‌های زورگو به ما می‌گویند كه شما می‌توانید انرژی هسته‌یی داشته باشید به شرط این‌كه در برابر جنایت‌های ما سكوت كنید. احمدی‌نژاد خطاب به كشورهای منطقه خاطرنشان كرد: فتنه جدیدی در منطقه در حال شكل‌گیری است و ملت‌های منطقه باید از این فتنه و ارتباط با این فتنه هوشیار باشند. امروز رژیم صهیونیستی و حامیانش در باتلاق فرو رفته‌اند و برای نجات از این باتلاق و وضعیت نقشه جدیدی را كشیده‌اند. مجموعه اطلاعات ما نشان می‌دهد كه آن‌ها به دنبال سركوب ملت فلسطین و ایجاد آشوب در لبنان هستند و می‌خواهند در تابستان بار دیگر به لبنان حمله و لشكر كشی كرده و شكست تلخ سال گذشته را جبران كنند. احمدی‌نژاد تاكید كرد: به ملت‌های منطقه در این ارتباط هشدار می‌دهم. ملت‌های منطقه باید هوشیار باشند. ملت لبنان و ملت فلسطین باید هوشیار باشد و ان‌شاء‌الله هوشیار خواهند بود. به رژیم صهیونیستی و اربابان و حامیانش نیز هشدار می‌دهم كه امسال سال گذشته نیست و اگر دست از پا خطا كنید و به یك كشور اسلامی مانند لبنان حمله كنید، دست قدرت‌ ملت‌های منطقه شما را به زیر خواهد كشید.رییس‌جمهور در بخش دیگری از صحبت‌های خود اظهار كرد: عده‌ای در این كشور شعار مبارزه با مفاسد اقتصادی را سر می‌دهند ولی در موقع عمل خلاف آن را انجام می‌دهند. ما وقتی یك مساله اقتصادی را پیگیری‌ می‌كنیم كه در آن نشانه‌ای از فساد وجود دارد، به آن‌ها تذكر می‌دهیم و از آن‌ها می‌خواهیم شیوه‌شان را اصلاح‌ كنند، ولی اصلاح نمی‌كنند و وقتی تصمیم می‌گیریم كه با این افراد برخورد كنیم، كسانی كه در ابتدا مدعی مبارزه با مفاسد اقتصادی بودند و شعار آن را می‌دادند در برابر ما موضع می‌گیرند و مسوولی كه متخلف را شناسایی كرده و تخلف آن را گزارش داده، تحت فشار قرار می‌دهند كه چرا این مساله را به رییس‌جمهور گزارش داده است. آن‌ها به جای این‌كه متخلف را محكوم كنند، گزارش‌دهنده تخلف را محكوم می‌كنند. رییس‌جمهور گفت: ما خطاب به آن‌ها می‌گوییم؛ چرا این‌گونه شده‌اید. مقداری در احوال خود مطالعه كنید. شما زمانی شعار مبارزه با فساد اقتصادی و متخلفان را می‌دادید و می‌گفتید باید آبروی متخلف را در كشور برد، حال چه‌طور شده است كه آن‌ها از متخلف حمایت می‌كنند و موضع‌گیری‌هایشان تغییر كرده است و به كسی كه متخلف را معرفی كرده برخورد كرده و به آن فشار می‌آورند. احمدی‌نژاد ادامه داد: ما به این افراد نصیحت می‌كنیم؛ مراقب خودتان باشید. تابع هوای نفس عده‌ای كه فقط به فكر منافع خودشان هستند، نباشید. از حق ملت دفاع كنید نه از حقوق عده‌ای معدود كه حق مردم را پایمال می‌كنند. باعث تاسف ملت است كه یك عده چنین عمل می‌كنند. ادامه این رفتار فایده‌ای برای شما نخواهد داشت.این ملت تاكید دارد كه باید جلوی ویژه‌خواری‌ها‌ی افراد صاحب‌نفوذ گرفته و با مفاسد اقتصادی مبارزه شود.

ادامه...

منبع:

تبیان اصفهان

مطالب مربوط به استان:

دهه فجر از نگاه مقام معظم رهبری