سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017

روش هایی برای ایجاد محبت بین زن و شوهر

چگونه به شوهرم عشق بورزم؟

بعد از ازدواج و رفتن زیر سقف مشترک شاید نگران باشید که دیگر رابطه تان مانند روزهای اول ازدواجتان گرم و صمیمی نیست و ممکن است با دیدن رابطه ی دیگران حسرت بخورید که چرا زندگی تان انقدر سرد است!؛ این را قبول کنید که شوهر داری کار چندان آسانی نیست...
عکس نویسنده
عکس نویسنده
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :
عشق، ازدواج،زندگی مشترک، احترام گذاشتن، سازگاری، بوسیدن، جاسوسی کردن، خاناوده ایرانی، ازدواج و خانواده، عشاق موفق
واضح است که اگر میخواهید زندگی مشترک شاد و موفقی داشته باشید باید برای زنده نگه داشتن عشق تان هم خودتان و هم ، همراه با همسرتان همیشه تلاش کنید اما اینکه چه رمز و رازی در ارتباط با همسر وجود دارد تا رابطه تان سرشار از عشق و پایداری باشد را به شما خواهیم گفت...

یکی از اشتباهات جبران ناپذیر برخی زوج ها بعد از آغاز زندگی مشترک، فراموش کردن ابراز علاقه و گذاشتن وقت برای یکدیگر است. گویا همه چیز فدای روزمرگی ها می شود. غافل از اینکه این مسئله باعث دور شدن و دلخوری زن و شوهر از یکدیگر و ایجاد فاصله بین آن دو می شود.
در حالی که با یک شاخه گل، یک کلمه محبت آمیز و چند دقیقه صحبت صمیمانه، می توان مشکلات و دلخوری ها را از سر راه برداشت و زندگی شیرینی را در کنار همسر خود در پیش گرفت. شاید باور نکنید ولی راه های ساده ای برای ابراز علاقه به همسرتان وجود دارد و نیازی نیست برای این که عشق و علاقه خود را به همسرتان ثابت کنید کارهای محیرالعقولی انجام دهید. در ادامه با برخی از روش های به ظاهر کوچک ولی تاثیرگذار آشنا خواهید شد.

_ برای او پیام های محبت آمیز بفرستید
به تلفن همراه او پیامکی صمیمانه بفرستید. مطمئن باشید که این کار هم شیرین و هم جالب است.

او را بدون قید و شرط بستایید
منتظر نباشید او را برای بهتر شدنش ، پول بیشتر بدست آوردن، یا با شما مهربان تر شدن ستایش نمایید. نکته کلیدی این است که او را دوست داشته باشید حتی اگر 100 درصد شایان ستایش نباشد.

با شوهرتان سازگار باشید
برخورد بین دو انسان ـ‌زن و شوهر‌ـ كه دارای دیدگاه‌های متفاوت هستند باعث پیدایش بیشتر مشكلات زندگی می‌شود. این دیدگاه‌ها اگر به‌طور اتفاقی با یكدیگر همسو باشند، موجب بروز مشكلات خیلی اندك و گذرا خواهد بود در غیر این صورت، این اتفاق دیدگاه‌ها باعث ایجاد برخورد می‌شود.
برای مثال، شما مایلید به دانشگاه بروید و به تحصیل ادامه دهید، اما شوهرتان می‌خواهد شما در خانه بنشینید و به خانه‌داری و رسیدگی به همسر و فرزندان بپردازید. یا در مورد دیگر، شوهر شما پس از كار روزانه، عصر هنگام به خانه می‌آید تا شبی آرام را در خانه بگذراند، اما شما كه تمام روز را در خانه به سر برده‌اید مایلید برای گردش یا مهمانی از خانه خارج شوید. در اینجاست كه یك برخورد بین زن و شوهر پدید می‌آید و هر یك با دلایلی كه برای خودش قانع كننده است، خواسته خود را فریاد می‌زند.

به شوهرتان احترام بگذارید
هر انسانی به شخصیت خویش علاقه‌مند است و از خدشه‌دار شدن آن می‌رنجد. رعایت نكردن این امر مهم، باعث بریدن رشته محبت و ایجاد فاصله میان افراد می‌شود. حفظ حرمت و شخصیت دیگران در گرو احترامی است كه در برخوردها از انسان نمایان می‌شود. رعایت این مسأله به‌ ویژه از سوی كسانی كه با هم انس و الفتی دارند، باعث استحكام دوستی و گرمی روابط آنان خواهد شد. زن و شوهر به دلیل ارتباط بسیار نزدیكی كه با هم دارند، بیش از همه موظف به رعایت احترام متقابل و حراست از شأن و منزلت یكدیگر هستند.
در این راستا، احترام گذاشتن به مرد یكی از مهم‌ترین راه‌های ابراز محبت به او از سوی همسرش است. وقتی زن، هنگام ورود شوهر به منزل، با لبی خندان و چهره‌ای گشاده به استقبال همسرش می‌رود، به او سلام می‌كند، به او خوش آمد می‌گوید، از او پذیرایی می‌كند، مؤدبانه كنار او می‌نشیند، به صحبت‌هایش گوش می‌دهد، مهم‌ترین كارها را در جلب محبت و رضایت شوهرش انجام داده است.
پیامبر اكرم(ص) فرمودند: «حق الرجل علی المراة إنارة ‌السراج و إصلاح الطعام و أن تستقبله عند باب بیتها فترحب؛[2] حق مرد بر زن آن است كه چراغ خانه را روشن كند، غذا را آماده كند و هنگام ورود مرد به خانه، تا جلوی در، به استقبال او برود و به او خوش‌آمد بگوید.»

غذای موردعلاقه‌ی همسرتان را بپزید
غذا بیشتر از چیزی که مردم فکر می‌کنند، اثرگذار است. بله، درست است که همه‌ی ما باید غذا بخوریم تا زنده بمانیم. اما منظور از این بخش این است که غذا، افراد را کنار هم جمع می‌کند. پس فکر کرده‌اید چرا در تمام جشن‌ها و اعیاد عامل مهم غذا وجود دارد؟ هیچ‌چیز بهتر از این نیست که بعد از یک روز طولانی از سر کار برگردی و ببینی همسرت نه‌تنها شام آماده کرده، بلکه شام موردعلاقه شما را پخته است. می‌بینید؟ گاهی ابراز علاقه به همسر آن‌قدرها هم پیچیده نیست.

همسرتان را ببوسید
اینکه در یک رابطه‌ی طولانی‌مدت هستید، دلیل نمی‌شود که گزینه‌ی بوسیدن را از روی میز حذف کنید. نکته‌ی ناراحت‌کننده این است که روش‌های جالب و جذاب بوسیدن به‌مرور زمان به بوسه‌ای هول‌هولکی تبدیل می‌شود. برای عمیق‌ بودن بوسه‌هایتان زمان بگذارید. این باعث می‌شود همسرتان حس کند هنوز بوسه‌هایش به‌اندازه‌ی اولین بوسه‌ی بعد از ازدواج برایتان جذاب و دلنشین است.

خود را برای شوهرتان بیارایید
یكی از نیازهای اساسی شوهر شما این است كه از نظر جسمانی برای او جذاب باشید. او عاشق اندام شماست. سر و وضع آراسته، همان چیزی است كه شوهرتان از شما می‌خواهد. او می‌خواهد وقتی به خانه می‌آید همسرش با تمام لطافت‌های زنانگی منتظر او باشد.

از جاسوسی کردن بپرهیزید
از مخفیانه زیر نظر گرفتن و بررسی همسرتان دوری کنید. اگر می خواهید چیزی را بدانید، بدون رودربایستی از او سؤال کنید.

در برابر دیگران او را مورد انتقاد قرار ندهید
اگر حس می کنید همسرتان به کمی انتقاد سازنده نیاز دارد، به هیچ وجه آن را مطرح نکنید مگر خصوصی و با لحنی دوستانه. مورد انتقاد قرار گرفتن در جمع، سبب پایین آمدن عزت نفس و جریحه دار شدن احساسات می شود.

نگذارید عشق بمیرد
اینکه با همسرتان خودمانی شوید هیچ اشکالی ندارد. اما نگذارید رمانتیک‌بودن از رابطه‌تان حذف شود. ممکن است نتوانید همیشه آن شوق روزهای اول را حفظ کنید، اما حتما قادر خواهید بود هر روز به همسرتان حس دوست‌داشتنی بودن و خاص‌بودن را منتقل کنید و یک زندگی مشترک موفق بسازید.


منابع : چطور / مجله دلگرم / خراسان نیوز 
مشاوره
مشاوره
اگر در خصوص این موضوع سوالی داشتید، به مشاوره تبیان مراجعه نمایید .