تبیان، دستیار زندگی

خرید کالای ایرانی موجب رونق خانه و کارخانه‌ها

معاون فرهنگی قوه قضاییه با اشاره به شعار امسال و ضرورت حمایت از کالای ایرانی، گفت: اگر کالای ایرانی خریداری شود به طور طبیعی چرخ کار ایرانی، چرخ معیشت کارگران ایرانی و چرخ فعالیت سرمایه گذاران ایرانی به گردش در خواهد آمد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :
هادی صادقی
به گزارش تبیان به نقل از خبرگزاری میزان، حجت الاسلام و المسلمین هادی صادقی معاون فرهنگی قوه قضاییه با اشاره به شعار سال ۹۷ یعنی«حمایت از کالای ایرانی» اظهار کرد: در ابتدا سال نو و بهار نو را که با بهار معنویت یعنی ماه مبارک رجب مقارن شده است به همه مردم ایران تبریک عرض میکنم و از خدا می‌خواهیم توفیقات مادی و معنوی خود را شامل حال این مردم کند.

وی گفت: شعار امسال که مقام معظم رهبری در ادامه شعار‌های سال‌های گذشته انتخاب کرده اند برای توسعه وضعیت اقتصادی و معیشتی و رونق گرفتن کسب و کار مردم است. همچنان که می‌بینیم شعار امسال تاکید بر تولید ملی و کالای ایرانی و حمایت از آن است.

این مقام مسئول تصریح کرد: یک وجه این کار این است که اگر کالای ایرانی خریداری شود به طور طبیعی چرخ کار ایرانی، چرخ معیشت کارگران ایرانی و چرخ فعالیت سرمایه گذاران ایرانی به گردش در خواهد آمد و به طور طبیعی رونق را هم به کارخانه‌ها و هم به خانه‌ها مردم خواهد برد؛ لذا خانه و کارخانه باید با هم رونق پیدا کند. بنابراین به تنهایی امکان رونق گرفتن این موارد نیست. بلکه برای این که این‌ها بتوانند رونق بگیرند باید در خانه‌ها کالای ایرانی به چشم بیاید.

اگر ما فقط به فکر منفعت کوتاه مدت شخصی خود باشیم آن وقت خواهیم دید در پیرامون خود چه بسیار کسانی که بیکار که میشوند و حتی ممکن است افرادی بیکار شوند که از اطرافیان خود ما هستند.معاون فرهنگی دستگاه قضا تصریح کرد: اگر ما خانه‌های خود از کالای ایرانی رو پر کنیم ، آنوقت هم خانه‌های مردم رونق می‌گیرد و هم کارخانه‌ها رونق میگیرد. این‌ها یک چرخه بهم پیوسته است.

وی بیان کرد: تا زمانی که این امر به صورت یک شعار و شعور فراگیر در نیاید و تبدیل به یک فرهنگ عمومی نشود که همه ملت ما بخواهند ایرانی و ایرانیت را تقویت کنند و کالای ایرانی بخرند توسعه داخلی محقق نخواهد شد. هرچند ممکن است قدری کالاسی ایرانی گرانتر باشد، اما اگر ما حاضر شویم هر کدام از بخشی از آنچه مطلوب ما است؛ بگذریم این امر محقق خواهد شد؛ لذا تا این کار صورت نگیرد، نمی‌توانیم انتظار داشته باشیم وضعیت معیشت و کسب و کار مردم رونق بگیرد.

این مقام مسئول اظهار کرد: باید همه ما دست به دست هم دهیم و هر شخصی حاضر باشد برای رضای خدا از بخشی از مطلوب خود کوتاه بیاید و  از کالای ایرانی حمایت کند. هرچند ممکن است کالای خارجی نسبتاً ارزانتر هم در اختیارش باشد.

حجت الاسلام و المسلمین صادقی ادامه داد: اگر ما فقط به فکر منفعت کوتاه مدت شخصی خود باشیم آن وقت خواهیم دید در پیرامون خود چه بسیار کسانی که بیکار که میشوند و حتی ممکن است افرادی بیکار شوند که از اطرافیان خود ما هستند.

وی افزود: بیاییم همت ملی و غیرت ملی خود را به رخ همه جهانیان بکشانیم و دست به دست هم بدهیم و از کسب و کار ایرانی حمایت کنیم تا انشالله نتیجه‌ای که به دست می‌آید این باشد که بر تعداد شاغلین افزوده، از بیکاری کم و این رکودی که بر کالای ایرانی حاکم است مرتفع شود و در نتیجه کشور از جهت استحکام اقتصادی بهتر بتواند روی پای خود بایستد.

این مقام مسئول در پایان گفت: طبیعتاً کار ما در معاونت فرهنگی در راستای افزایش آگاهی‌های حقوقی مردم است، اما تلاش میکنیم برای سال جدید برنامه‌های فرهنگی مان سمت و سوی مناسبی داشته باشد تا بتوانیم به نحوی در این عرصه یعنی حمایت از تولید ملی، مشارکت بیشتری داشته باشیم.
منبع: میزان