تبیان، دستیار زندگی

واگذاری امور صنفی به "خانه‌های مطبوعات"

معاون مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، واگذاری امور صنفی به "خانه‌های مطبوعات" را اولویت معاونت مطبوعاتی دانست.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :
مطبوعات
به گزارش تبیان به نقل از خبرگزاری تسنیم، محمد سلطانی‌فر در دومین نشست شورای مرکزی خانه مطبوعات کشور ضمن اعلام حمایت حداکثری از این نهاد صنفی اظهار کرد: در راستای سیاست‌های عمومی دولت تا جایی که قانون به ما اجازه دهد از واگذاری اختیارات دولت به خانه‌های مطبوعات استقبال می‌کنیم.

وی در همین زمینه بر واگذاری امور مختلف صنفی به این تشکل تاکید و حمایت خود را از توسعه فعالیت‌های صندوق قرض الحسنه خانه‌های مطبوعات اعلام کرد.

معاون مطبوعاتی همچنین در پاسخ به خواست اعضای هیئت مدیره خانه‌های مطبوعات کشور مبنی بر واگذاری اختیارات لازم برای برگزاری دوره‌های تخصصی روزنامه‌نگاری در استانها به خانه‌های مطبوعات، به‌روز بودن دوره‌ها با توجه به اقتضائات روز را شرط لازم در واسپاری آن عنوان و تصریح کرد: معاونت مطبوعاتی آمادگی کامل دارد امور مربوط به آموزش روزنامه‌نگاران در استانها را به خانه مطبوعات واگذار کند.

سلطانی‌فر در خصوص رتبه‌بندی مطبوعات نیز تصریح کرد: رتبه‌بندی باید با نظر اصحاب رسانه انجام شود و در صورت درخواست آنها نیز شاخص‌ها بر اساس امکانات رسانه‌ها و همچنین گستره انتشار و توزیع با تاکید بر حمایت از نشریات استانی معین و بررسی می‌شود.

مصطفی کواکبیان، رئیس هیئت مدیره خانه مطبوعات کشور نیز با بیان اینکه پس از چند ماه تلاش بی‌وقفه توانستیم خانه‌های مطبوعات را ثبت رسمی کنیم، گفت: پیش از این نهاد، خانه مطبوعات دارای هویت مستقلی نبود اما اکنون به عنوان نهادی با هویت مستقل در این عرصه فعالیت می‌کند.

«حمایت معاونت مطبوعاتی از صندوق قرض الحسنه خانه‌های مطبوعات کشور، حضور نمایندگانی از شورای مرکزی خانه مطبوعات در کارگروه‌های مختلف معاونت، تقویت ارتباط خانه‌های مطبوعات استان‌ها با ادارات ارشاد، تفویض برخی اختیارات وزارت ارشاد به ویژه در حوزه‌هایی چون آموزش، برگزاری جشنواره‌ها و نمایشگاه‌ها، امور مربوط به مجوزها، برگزاری نشست مشترک اعضاء با معاون مطبوعاتی به صورت منظم» از جمله موضوعات مطرح شده اعضای شورای مرکزی خانه های مطبوعات بود.
منبع: تسنیم