سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017

آستان قدس دو سال است مالیات می‌دهد

تولیت آستان قدس رضوی اعلام کرد که این نهاد از دو سال گذشته مالیات پرداخت می‌کند.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :
رئیسی
به گزارش تبیان به نقل از روزنامه ایران، حجت‌الاسلام سیدابراهیم رئیسی در برنامه «نگاه یک» با بیان اینکه آستان قدس مطابق استفتای امام خمینی(ره) تا دو سال قبل مالیات پرداخت نمی‌کرد، گفت: امام(ره) فرموده بودند آستان قدس رضوی و شرکت‌های تابعه از پرداخت مالیات معاف هستند، اما من در زمان انتصاب به تولیت از رهبر معظم انقلاب استعلام کردم و نتیجه این شد که آستان قدس باید مالیات پرداخت کند. در حال حاضر 2 سال است که آستان قدس مالیات پرداخت می‌کند.

وی با بیان اینکه بنده شمرده‌ام حدود 11 تهمت ناروا به آستان قدس زده شده که عدم پرداخت مالیات هم از آن دست است، اظهار کرد: مردم باید بدانند ما رقیب کسب و کار مردمی یا بخش خصوصی نیستیم، بلکه حامی آنها هستیم. ما بنا را بر این گذاشته‌ایم که هیچ کارخانه‌ای تعطیل و کارگری بیکار نشود، ما سعی کرده‌ایم میان دانشگاه و بازار رابطه‌ای متقابل در راستای ایجاد اشتغال و بازاریابی برای ارائه تولیدات به مصرف‌کنندگان ایجاد شود.

تولیت آستان قدس، اکثر شرکت‌های موقوفه آستان را زیانده عنوان کرد و افزود: با توجه به شرایط اقتصادی جامعه تاکنون نگذاشته‌ایم این شرکت‌ها تعطیل و کارگری اخراج شود.

رئیسی در ادامه با بیان اینکه علاوه بر حسابرسی داخلی اقتصادی در آستان قدس، حسابرسی بیرونی تحت نظر دفتر مقام معظم رهبری در تمام شرکت‌ها و مؤسسات اقتصادی آستان قدس فعال شد و بالاترین حجم حسابرسی درونی و بیرونی آستان قدس طی دو سال اخیر صورت گرفت، افزود: برخی از سهام آستان قدس در تعدادی از مراکز تجاری را واگذار کردیم، همچنین برخی شرکت‌هایی که موقوفه نیستند را می‌توان واگذار کرد که البته برخی از آنها مانند مشهدمال را واگذار و سرمایه آن را صرف پروژه ساخت بزرگراه کردیم.

تولیت آستان قدس به افزایش فعالیت این نهاد در بخش تولید دارو اشاره کرد و افزود: اساس اقتصاد استان قدس بر نذر و وقف است و آستان قدس هیچ شرکتی ندارد مگر منشأ آن نذر و وقف باشد، و نذورات مردم امسال ۲۵ درصد افزایش یافته است .آستان قدس آنچنان پولی ندارد، ما کمتر از یک هزارم دولت هم بودجه نداریم.
منبع: روزنامه ایران