تبیان، دستیار زندگی

این‌ها را بخورید تا دچار خستگی آدرنال نشوید!

5 ماده‌ی غذایی برای سلامت غدد فوق کلیه

غدد فوق کلیه مسئول تولید بیش از 50 هورمون مختلف هستند و البته به غیر از تولید هورمون، فعالیت‌هایی مانند تنظیم قند خون، هشیاری مغز، سلامت روده و کمک به تعادل معدنی بدن را نیز به عهده دارند.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :
منابع غذایی منیزیم
غدد فوق کلیوی می‌توانند قربانی عمده‌ای از عوامل استرس‌زا شوند که نتیجه آن خستگی آدرنال است. اما خبر خوب این است که یکی از راه‌های تقویت سلامت آدرنال، از طریق رژیم غذایی است:

منیزیم: منیزیم نقشی کلیدی در شکستن گلوکز و تبدیل آن به انرژی ایفا می‌کند. در حقیقت، حتی کمبود خفیف منیزیم می‌تواند بر سطوح انرژی و استقامت انسان تأثیرگذار باشد و همچنین می‌تواند به افسردگی منجر شود. زمانی که از خستگی آدرنال رنج می‌برید، سطوح منیزیم بدن خود را بررسی کنید. اگر سطح منیزیم پایین است، مصرف مواد غذایی سرشار از این ماده معدنی را در رژیم غذایی خود افزایش دهید. میزان مصرف توصیه شده روزانه منیزیم 350 میلی‌گرم برای مردان و 300 میلی‌گرم برای زنان است. از جمله منابع غذایی خوب برای منیزیم می‌توان به سبزیجات برگ‌دار تیره، مغزهای خوراکی، دانه‌ها، ماهی، سویا، آووکادو، موز و شکلات تلخ اشاره کرد.

افزون بر تحریک تولید هورمون، ریشه شیرین بیان به حفظ سطوح انرژی کمک می‌کند و استقامت را افزایش می‌دهد

آب: کم‌آبی بدن یکی از مشخصه‌های خستگی آدرنال است. از آنجایی که حدود 70 درصد از کل وزن بدن انسان را آب تشکیل داده، هنگامی که سطوح کافی از این مایع حیات بخش در بدن وجود ندارد، سطح انرژی تحت تأثیر قرار خواهد گرفت. افزون بر این، آب به افزایش استقامت از طریق مبارزه با خستگی عضلانی کمک می‌کند.

شیرین بیان: ریشه شیرین بیان حاوی اسید گلیسیریزین است که شکستن کورتیزول را مهار می‌کند و از این رو، به بازگرداندن این هورمون به سطوح عادی کمک می‌کند. این گیاه سطوح دی هیدرواپی آندروسترون، یکی دیگر از هورمون‌های مبارزه با استرس را تقویت می‌کند. افزون بر تحریک تولید هورمون، ریشه شیرین بیان به حفظ سطوح انرژی کمک می‌کند و استقامت را افزایش می‌دهد.

روغن نارگیل: تری گلیسیریدهای زنجیره متوسط، در روغن نارگیل به راحتی گوارش می‌شوند و به عنوان شکلی از انرژی مستقیم استفاده می‌شوند. روغن نارگیل به حفظ سطوح انرژی کمک می‌کند. در صورت مصرف متعادل، روغن نارگیل می‌تواند به کاهش چربی شکمی، که خستگی آدرنال را افزایش می‌دهد، نیز کمک کند.

ویتامین ث: یک آنتی‌اکسیدان قدرتمند است که در تولید کورتیزول در غدد آدرنال نقش دارد. همچنین، ویتامین ث برای سنتز کاتکول آمین، به عنوان مثال، تولید نوراپی نفرین، اپی نفرین و دوپامین، مورد نیاز است. از این رو، این ویتامین به عنوان یک بلوک سازنده ضروری برای احیای غدد آدرنال کار می‌کند. افزون بر این، ویتامین ث سیستم ایمنی بدن انسان را تقویت می‌کند و از بدن در برابر رادیکال‌های آزاد محافظت می‌کند.

منبع: آوای سلامت
مشاوره
مشاوره
در رابطه با این محتوا تجربیات خود را در پرسان به اشتراک بگذارید.