تبیان، دستیار زندگی

«پلنگ سیاه» می‌تازد

فروش یک فیلم دیگر کمپانی دیزنی در باکس آفیس جهانی از مرز یک میلیارد دلار عبور کرد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :
 «پلنگ سیاه»


 «پلنگ سیاه» از کمپانی مارول به شکستن رکوردها ادامه می‌دهد و اکنون موفق شده تا ظرف ۲۶ روز فروش خود را در سطح جهان از مرز یک میلیارد دلار عبور دهد.

این فیلم که ساخته رایان کوگلر است سی‌وسومین فیلمی است که موفق شده تا فروش خود را از مرز یک میلیارد دلار عبور دهد و شانزدهمین فیلم کمپانی دیزنی است که این جایگاه را کسب می‌کند. در عین حال این پنجمین فیلم از فیلم‌های کمپانی مارول است که از این مرز عبور می‌کند. پیشتر «انتقام‌جویان»، «انتقام‌جویان: دوران اولتران»، «مرد آهنی ۳» و «کاپیتان آمریکا: جنگ داخلی» به این موفقیت رسیده بودند.

«پلنگ سیاه» ۵۲۱ میلیون دلارر در بازار داخلی آمریکا فروش کرده و نهمین فیلم پرفروش همه تاریخ آمریکا شده است. این در حالی است که «پلنگ سیاه» ‌در چهارمین آخر هفته اکرانش این جایگاه را کسب کرده و این آخر هفته نیز ۴۰ میلیون دلار دیگر بر فروش خود افزوده است و دومین فیلم ابرقهرمانی پرفروش آمریکا شده است. «شوالیه تاریکی» با فروش ۵۳۵ میلیون دلار پرفروش‌ترین فیلم ابرقهرمانی در بازار داخلی آمریکا بود.

در عین حال «پلنگ سیاه» نام خود را به عنوان سومین فیلم پرفروش در هفته چهارم اکرانش در تاریخ ثبت کرد و «انتقام‌جویان» با فروش ۳۶.۷ میلیون دلار را از این جایگاه بیرون راند. «جنگ ستارگان: نیرو بیدار می‌شود» اکنون در جایگاه نخست این آمار جای دارد و با فروش ۵۰.۳ میلیون دلار پرفروش‌ترین فیلم در بازار فروش آمریکا در چهارمین هفته فروش بوده است.

در بازار بین‌المللی نیز «پلنگ سیاه» این هفته فروشش را به ۵۰۰ میلیون دلار ‌رسانده است. در بازار چین در نخستین روز نمایش این فیلم که این آخر هفته شروع شد، فروشی ۲۰ میلیون دلاری ثبت شد.  

منبع: خبرگزاری مهر به نقل از ورایتی