تبیان، دستیار زندگی
رقابتهای جودو قهرمانی آسیا با کسب مقام سوم توسط تیم ایران و انتخاب حاجی آخوند زاده به عنوان ستاره مسابقات به پایان رسید.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

سومی ایران در جودو قهرمانی آسیا

حاجی آخوندزاده ستاره آسیا

رقابتهای جودو قهرمانی آسیا با کسب مقام سوم توسط تیم ایران و انتخاب حاجی آخوند زاده به عنوان ستاره مسابقات به پایان رسید.

به گزارش تبیان در این رقابتها که در کویت جریان داشت در بخش تیمی ایران که تنها تیم مردان را به مسابقات اعزام کرده بود ،  پس از تیم‌های كره جنوبی و ژاپن در مكان سوم ایستاد.

حاجی آخوندزاده ستاره جودو آسیا

همچنین كمیته فنی مسابقات مسعود حاجی‌آخوندزاده ستاره 60 کیلوگرمی تیم ایران را  به عنوان ستاره این مسابقات برگزید.

حاجی‌آخوندزاده كه در رقابت‌های وزن 60 كیلوگرم این مسابقات به مدال طلا دست یافت تمامی حریفان خود ( از چین تایپه ، كره جنوبی ، عربستان و ازبكستان) را ضربه فنی كرد.

او در دور اول حریفی از چین تایپه ، دور دوم مین هوی كره ای قهرمان المپیك و نفر اول دو دوره مسابقات جهانی و در نیمه پایانی عیسی قدرش از عربستان را شكست داد و گام به مسابقه نهایی گذاشت.

حاجی آخوند زاده در دیدار فینال این وزن ، رشید سوربیرف ازبك را ضربه فنی كرد و با ایستادن بر سكوی نخست آسیا ، مدال طلا را بر گردن آویخت.

اما در منهای 66 ، آرش میراسماعیلی پس از پیروزی برابر سیلوان از ماكائو و شارپوف از ازبكستان ، در دور سوم با یك وازاری ، نتیجه را به هوی مان از كره جنوبی واگذار كرد و در گروه بازنده ها ، جودوكار قرقیزستانی را شكست داد و یك نشان برنز برای كشورمان بدست آورد.

در منهای 76 ، علی معلومات ، عباس فلاح در وزن 100 كیلوگرم و علی محمدنیا در وزن 90 كیلوگرم به مقام پنجم رسیدند .

در وزن 100+ كیلوگرم محمدرضا رودكی قهرمان دوره قبل پس از پیروزی با ضربه فنی برابر حریفان تاجیك، مغول و كره جنوبی به فینال این وزن رسید اما در فینال برابر عبدالله تنگریوف نفر سوم جهان از ازبكستان تن به شكست داد و از كسب سهمیه المپیك بازماند .

در وزن آزاد، محمودرضا میران كاپیتان تیم ایران با قبول شكست از حریف ژاپنی خود دوم شد .

مطالب مرتبط :

میران هم طلسم طلا را نشکست