تبیان، دستیار زندگی
یک ترکیب گیاهی که در آن از عصاره ی سه گیاه استفاده شده است، عملکرد ریه را در مبتلایان به آسم به میزان قابل توجهی بهبود می بخشد. نتایج حاصل از درمان با این ترکیب گیاهی، قابل مقایسه با داروی استروییدی پردنیزولون است...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

درمان آسم با طب سنتی چینی

یک ترکیب گیاهی که در آن از عصاره ی سه گیاه استفاده شده است، عملکرد ریه را در مبتلایان به آسم به میزان قابل توجهی بهبود می بخشد.نتایج حاصل از درمان با این ترکیب گیاهی، قابل مقایسه با داروی استروییدی پردنیزولون است.

دکتر شیومین لی (پژوهشگر)، این مطالعه را اولین تحقیق کاملاً کنترل شده ی اثر بخشی طب سنتی چینی در درمان آسم می داند. لی و محققان دانشکده مونث ساینای در نیویورک می گویند ترکیب گیاهی ASHMI در موش های مبتلا به آسم مفید بوده است. این ترکیب نسخه ساده شده یک داروی سنتی گرفته شده از 14 گیاه است که برای درمان آسم در بیمارستان پکن مورد استفاده قرار می گیرد.

داروهای گیاهی چینی

محققان بر روی 91 بیمار تحقیقی انجام دادند؛ گروهی ترکیب خوراکی ASHMI و دارونما، و گروهی پردنیزولون و دارونما دریافت کردند. بعد از چهار هفته عملکرد ریه در هر دو گروه بهبود یافت، ولی میزان بهبودی در گروه پردنیزولون بیشتر بود.

میزان علایم آسم، نیاز به داروهای گشاد کننده برونش و نشانه التهاب در خون در هر دو گروه به میزان مشابه و زیادی کاهش یافت. اگر چه هر دو درمان تأثیر یکسانی در آسم داشت، اما محققان می گویند AHSMI، هیچ تأثیر منفی بر عملکرد غده فوق کلیوی ندارد.

مطالعات بالینی تکمیلی بر روی این دارو در آمریکا انجام شده است و احتمال دارد ASHMI به داروهای فعلی درمان آسم افزوده شود.

نتایج این تحقیق در شماره ماه سپتامبر مجله ALLergy Clinicaland Immunology منتشر شده است.

* مطالب مرتبط :

تاریخچه گیاه درمانی

راه های درمان آسم

علائم بیماری آسم و تشخیص آن

آسم و انواع آن

آسم چیست؟

چرا آسم کودکان، در بزرگسالی دوباره عود می‌کند

آسم در دوران کودکی

تأثیر نماز بر بیماری آسم 

کودکان مبتلا به آسم را از ورزش کردن منع نکنیم 

مشاوره
مشاوره
در رابطه با این محتوا تجربیات خود را در پرسان به اشتراک بگذارید.