سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017

ژنتیک نقش مهمی در سیستم ایمنی بدن دارد

یک پژوهش جدید از دانشگاه کینگز لندن نشان می دهد که تقریباً سه چهارم صفات ایمنی تحت تأثیر ژنها قرار دارند. این تحقیق نشان می دهد که تأثیر ژنتیک بر سیستم ایمنی بیشتر از آنی است که قبلا تصور می شد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :
 زینب شاه مرادی - مرکز یادگیری تبیان
ژنتیک نقش مهمی در سیستم ایمنی بدن دارد
به گزارش بیگ بنگ، پژوهشگرانی تحت پشتیبانی موسسه ملی تحقیقات بهداشت و درمان در بنیاد سنت توماس و گای و کینگز کالج لندن – ۲۳۰۰۰ صفات ایمنی در ۴۹۷ دوقلوی مؤنث بالغ را آزمایش کردند. آن ها دریافتند که صفات ایمنی تطبیقی – پاسخ های پیچیده تری که بعد از قرار گرفتن در معرض یک پاتوژن خاص، مثلا آبله مرغان ایجاد می شود – عمدتاً تحت تأثیر ژنتیک قرار می گیرند. آن ها هم چنین بر اهمیت تأثیرات محیطی همچون رژیم غذایی بر شکل دادن به ایمنی ذاتی، در زندگی بزرگسالی تأکید کردند.
این کشفیات می تواند به بهبود درک ما از سیستم ایمنی و تعامل مؤلفه های محیطی کمک کند. هم چنین می تواند پایه ای برای تحقیقات بیشتر برای درمان بیماری های مختلف همچون روماتیسم مفسلی و پسوریازیس (یک بیماری پوستی) باشد. دکتر ماسیمو مانگینو پژوهشگر ارشد کینگز کالج لندن اظهار داشت: «تحلیل ژنتیکی ما به کشفیات غیر معمولی منجر شد، پاسخ های ایمنی تطبیقی که در طبیعت به مراتب پیچیده تر هستند، بیشتر از آن چه قبلا فکر می کردیم، تحت تأثیر تغییرات ژنوم ظاهر می شوند. در مقابل تغییر در پاسخ های ذاتی (پاسخ ایمنی غیر خاص ساده) در اغلب موارد از تفاوت های محیطی به وجود آمد. این کشف تأثیر مهمی در درمان تعدادی از بیماری های خود ایمنی می تواند داشته باشد.»
پروفسور تیم اسپکتور، مدیر دفتر TwinsUK در کینگز کالج لندن می گوید: « نتایج ما بطور شگفت آوری نشان داد که چگونه بسیاری از پاسخ های ایمنی ژنتیکی، بسیار شخصی و به دقت تنظیم شده هستند. این بدان معنی است که ما شاید به روشی کاملاً منحصر به فرد به یک عفونت مانند یک ویروس – یا یک آلرژن مانند کرم، گرد و یا غبار خانه ای که موجب آسم می شود – پاسخ می دهیم. این می تواند پیامدهای بزرگی برای آینده درمان شخصی داشته باشد.


منبع: http://bigbangpage.com
تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین