تبیان، دستیار زندگی

سلام بر ماه رمضان

در این مقاله متنی بسیار جالب و خواندنی در مورد ماه رمضان تهیهشده است که دعوت می کنیم تا پایان ما را همراهی کنید.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :
سلام بر ماه رمضان

  در این مقاله متنی بسیار جالب و خواندنی در مورد ماه رمضان  تهیهشده است که دعوت می کنیم تا پایان ما را همراهی کنید.
سلام بر رمضان، سلام بر ماه خوب رمضان ماهی که در برابر دیگر ماه ها هزار بار فضیلت و برتری دارد، ماهی که در اولین شب آن درهای رحمت خدا گشوده شده و تا آخرین شب آن بسته نمی شود.
سلام بر بهار قرآن، سلام برماه نزول قرآن، ماهی که خدای مهربان بشارت ها و انذارها برای زندگی سعادتمند دنیوی و اخروی بندگان خود را در یک کتاب نورانی به رسول گرامی خود نازل کرد.
ماهی که خداوند متعال در شأن آن می فرماید: «شهر رمضان الذی انزل فیه القرآن هدی لناس و بینات من الهدی و الفرقان…» ماهی که در آن به انس بیشتر با این کتاب نورانی و کلام الهی سفارش شده و تلاوت هر آیه از قرآن برابر با یک ختم قرآن در ماه های دیگر است.
سلام بر ماه روزه و سلام بر روزه داران این ماه، ماهی که خداوند بندگان خود را چه مهربانانه به سوی خود فرا می خواند و بر سفره خوان بیکران خود می نشاند. باید گفت ماه ضیافت الله، ضیافتی که به وسعت همه عالم برای نشستن تمام بندگان خوب خدا گسترده می شود تا بندگانی که وسوسه های شیطان آنان را از رحمت بیکران الهی ناامید نکرده و با توبه به درگاه معبود بی همتا بازگشته اند خود را به خدا نزدیک تر کنند تا مورد لطف الهی قرار گیرند.
سلام بر ماه عاشقان و شب زنده داران مخلص، ماه دل های مشتاق و بیقرار، ماهی که نفس ها در آن ذکر است و تسبیح، اعمال پذیرفته، دعاها مستجاب، گناهان آمرزیده، و هر کار نیکی پاداشی عظیم در بر دارد.
و سلام بر رمضان ماهی که گناهان در آن می سوزد و آمرزیده می شود و توبه توبه کنندکان پذیرفته می شود چرا که در این ماه شیطان با غل و زنجیر به بند کشیده می شود تا بندگان خدا با دوری کردن از پلیدی و گناه به انجام کارهای نیک موفق شده و به خدای خود نزدیک شوند.
پیامبر گرامی اسلام(ص) در ارزش و برتری این ماه فرمودند:«اگر بندگان خدا ارزش ماه رمضان را بدانند، آرزو می کنند که ای کاش سراسر سال، رمضان باشد.» و در ادامه می فرمایند: ای مردم! همانا ماه با برکت و رحمت و آمرزش به شما روی آورده است، این ماه نزد خدا، بهترین ماه است و روزهایش بهترین روزها و شب هایش بهترین شب ها و ساعت هایش بهترین ساعات. در این ماه شما به میهمانی خدا دعوت شده اید و در زمره بهره مندان از کرامت خداوند قرار گرفته اید،
خدا را بی نهایت سپاسگزاریم که از خزانه موهبت و الطاف بی کران خود بر ما منت نهاد تا بار دیگرباره این ماه پر خیر و برکت و پر فضیلت را درک نماییم.
باید این ماه را بیش از پیش قدر بدانیم و از آن کمال بهره را ببریم، چرا که این ماه، ماه بسیار پر فضیلتی است و با ماه های دیگر قابل مقایسه نیست،
پیامبر اکرم(ص) به حضرت علی(ع) می فرماید: «بهترین عمل در این ماه خویشتنداری از حرام های خداوند عزوجل است.»
باید سلام کرد بر رمضان ماهی که ابتدایش رحمت است و میانه ‏اش مغفرت و پایانش اجابت و آزادى از آتش جهنم است.

منبع : آسمونی

این مطلب صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر شده و محتوای آن لزوما مورد تایید تبیان نیست .