• مشکی
  • سفید
  • سبز
  • آبی
  • قرمز
  • نارنجی
  • بنفش
  • طلایی
  • تعداد بازديد :
  • سه شنبه 1386/02/18
  • تاريخ :

سوت ها در جیب !!

دندانی که باید کند

داوران تهدید به کناره گیری کردند

در پی  ادعای دکتر پرویز سیار جراح دندانپزشک و داور بازنشسته که مدعی شده فساد مالی و رشوه گیری در میان داوران فوتبال ایران رایج است ،

 داوران شاغل در لیگ برتر اعلام کردند تا زمان مشخص شدن این موضوع در رقابت های لیگ برتر قضاوت نخواهند کرد.

داوران شاغل در رقابت های لیگ برتر با تنظیم نامه ای و ارسال آن به فدراسیون فوتبال اعلام کردند که تا مشخص شدن تکلیف نهایی این اتهام در رقابت های لیگ برتر قضاوت نخواهند کرد.

 در این نامه از دبیر فدراسیون فوتبال خواسته شده است تا هرچه زودتر این اتهامات مورد بررسی قرارگیرد تا از حیثیت داوران دفاع شود.

یدالله سلیمانی یک عضو کمیته داوران فدراسیون فوتبال هم در این باره گفت : تمام داوران که در رقابت های لیگ برتر قضاوت می کنند نسبت به اتهامات مطرح شده گله مند هستند و خواستار روشن شدن این موضوع شدند.

وی ادامه داد: این بحث حیثیت داوران را لکه دار کرده است و در نحوه قضاوت آنها در میادین داخلی و خارجی تاثیر منفی می گذارد، برخی از آنها در تماس های متعدد با مسئولین کمیته داوران اعلام کرده اند که به علت اعتراض در مسابقات به میدان نمی روند.

داوران تا مشخص نشدن قضیه داوری نخواهند کرد

سلیمانی همچنین تاکید کرد: در این مورد با دبیرکل فدراسیون فوتبال مذاکراتی را انجام داده ایم و ایشان قرار است اقدامات لازم را در این زمینه انجام دهند. البته رئیس کمیته داوران هم که در ایران حضور ندارند از این مساله اطلاع کاملی دارند و پیگیر آن هستند.

اما موضوع به همین جا ختم نمی شود و حتی قضیه حاد تر از آنی شده که همه فکرش را می کنند .

دکتر سیار دیروز در گفت و گوی دوباره با یکی از سایت های اینترنی بر ادعای خود مبنی بر اینکه برخی داوران  رشوه می گیرند ، تاکید کرد و گفت: این دسته داوران از من شکایت کنند تا ادعاهایم را در دادگاه ثابت کنم.

به نظر می رسد دکتر سیار یک دندان خراب در فوتبال ما یافته و می خواهد آن را بکشد !

او آنها را به مناظره فراخواند و افزود :  پس از درگیری لفظی که هفته گذشته با یکی از داوران باتجربه کشورمان بر سر چنین مسائلی داشتیم یکی از داوران بین المللی پرده از اتفاقاتی برداشت که نشان می دهد وضعیت فساد مالی در بین برخی داوران وخیم تر از برداشت های قبلی من بود.

این کارشناس داوری فوتبال کشورمان در جواب این سوال که آیا توانایی اثبات ادعا و اتهام خود در دادگاه را دارد؟ خاطر نشان کرد: بهتر است داوران از من شکایت کنند تا ادعاهایم را در دادگاه به اثبات برسانم. من سه شاهد زنده دارم که ادعای آنها خود صورتجلسه است. یک کارشناس داوری ، یک داور بین المللی و یک کمک داور ملی شاهد من هستند که اگر لازم باشد در دادگاه شهادت خواهند داد.

 پرویز سیار ادامه داد: وقتی یک مسئول به یک داور رشوه می دهد هیچوقت بطور رسمی این کار را انجام نمی دهد. بلکه با کمک یک دلال کارهای خود را پیش می برد تا زمانی که عمل خلاف آنها فاش شد همه چیز را حاشا کنند.

در این بین تنها شهادت شاهدان عینی است که می تواند پرده از مسائل پشت پرده و رشوه دادن آنها بردارد. من نیز با استناد به شهادت آن داور بین المللی قصد رسیدگی به این مسائل را دارم.

 

مطالب مرتبط :

دکتر سیار از رشوه دادن به داوران می گوید

تبهکاران در فوتبال ایران ؛ 200 اس ام اس مرگبار

 

 

 

UserName