تبیان، دستیار زندگی
به تازگی ویروس‌های جدیدی که با نام CommWarrio به تلفن‌های همراه وارد می‌شوند، به صورت مخفیانه ...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

گوشی‌های هوشمند را به‌روز كنید

امروزه کارآیی تلفن‌‌های همراه بسیار افزایش یافته و این دستگاه کوچک همانند کامپیوترهای شخصی می‌تواند امکان ارسال و دریافت پست‌الکترونیکی، جست‌وجوهای اینترنتی و ... را برای کاربران فراهم آورد. اما این مسایل باعث شده تا امکان ورود ویروس‌ها و تروجان‌ها به تلفن‌های همراه بیشتر شود.

به تازگی ویروس‌های جدیدی که با نام CommWarrio به تلفن‌های همراه وارد می‌شوند، به صورت مخفیانه در این دستگاه قرار می‌گیرند و بدون اطلاع کاربر به ارسال MMS می‌پردازند.

mobile phone

CommWarrio تنها در صورتی فعال می‌شود که کاربر آن را روی تلفن‌همراه خود نصب کند. این ویروس خود را به جای نسخه به‌روز شده یک نرم‌افزار جا می زند تا افراد را گمراه كند.

با این وجود گفته می‌شود که این ویروس هنوز به اندازه ویروس‌های ارسال‌شده برای آلوده كردن کامپیوترها خطرناک نیست. کریستوف هاردی سخنگوی مرکز امنیتی Sophos گفت: "در این زمینه اضطراب و دلهره بی‌مورد فراوانی وجود دارد. به طور کلی، آن دسته از مشترکان تلفن‌همراه که از گوشی خود تنها برای برقراری تماس صوتی استفاده می‌کنند نباید هیچ گونه نگرانی داشته باشند. ویروس‌های تلفن‌همراه معمولا به گوشی‌های هوشمند، تلفن‌های همراه مجهز به سیستم‌عامل سیمبین و یا گوشی‌های مجهز به سیستم‌عامل ویندوز موبایل حمله می‌کنند. با این حال به كاربران توصیه می كنیم همیشه بر روی گوشی های خود از نرم افزارهای ضدویروس استفاده كنند."

منبع: تالیانیوز

مطالب مرتبط:

بلوتوث؛ تکنولوژی امروز

عكاسی بهتر با تلفن همراه‌

10 گوشی گران قیمت تلفن همراه در دنیا

اصطلاحات ریز و درشت تلفن همراه (قسمت اول) (قسمت دوم) 

مشاهده مبلغ کارکرد موبایل از طریق SMS

ویندوز جدید برای موبایل

بهترین های موبایل در سال 2006