تبیان، دستیار زندگی

لایحه نرخ کرایه تاکسی و اتوبوس

معاون حمل و نقل ترافیک شهرداری تهران گفت: هنوز لایحه کرایه های تاکسی و اتوبوس آماده نشده و هر زمان آماده شد به شورا ارائه می شود.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :
تاکسی
به گزارش تبیان به نقل از خبرگزاری مهر، رسم هر ساله این بود که بهمن ماه تکلیف نرخ کرایه های تاکسی، اتوبوس و مترو در کمیسیون تخصصی مشخص می شد و هفته نخست اسفندماه در صحن علنی شورا به تایید نهایی می رسید و سپس برای ابلاغ به فرمانداری ارسال می شد که این مصوبه معمولا چند ماهی در فرمانداری و شورای حل اختلاف معطل می ماند و بعد از اعتراض رانندگان تاکسی و هرج و مرج در نرخ کرایه ها، اواخر اردیبهشت ماه اجرایی می شد اما امسال هنوز این لایحه به شورای شهر تهران ارائه نشده است.

محسن پورسیدآقایی معاون حمل ونقل ترافیک شهرداری تهران در پاسخ به پیگیری های خبرنگار مهر در خصوص زمان ارائه لایحه نرخ کرایه تاکسی و اتوبوس به شورا گفت: شما چرا منتظر این لایحه هستید هر وقت آماده شد به شورا ارائه می‌شود!

ابوالفضل قناعتی عضو شورای شهر چهارم به مهر می گوید برای آنکه با هرج و مرج کرایه ها در روزهای ابتدایی سال آینده مواجه نشویم باید بهمن ماه نرخ های کرایه تاکسی تعیین تکلیف می شد.

وی ادامه داد: در سالهای گذشته حداکثر تاپایان بهمن ماه نرخ کرایه های تاکسی به فرمانداری ارسال می شد و تلاش می کردیم تا ۱۵ فروردین نرخ های جدید ابلاغ شود که معمولا با مخالفت دولت مواجه می شد و پس ازتعیین نهایی در شورای حل اختلاف از ابتدای تیر کرایه های تاکسی به روز رسانی می شد. در این فاصله نیز معمولا رانندگان تاکسی خودشان نرخ های جدید را اعمال می کردند که سبب درگیری میان مسافر و راننده تاکسی بود.

قناعتی اضافه کرد: رانندگان تاکسی مانند همه شهروندان هر ساله با افزایش هزینه ها روبرو هستند. بنابراین هر ساله شورا تلاش می کرد نرخ ها را به گونه ای که نه به شهروندان فشار بیاید و نه به رانندگان تاکسی تعیین کند.
منبع: خبرگزاری مهر